Klaus požádal Senát, aby schválil Sváčka ústavním soudcem

14.12.2011 16:25

Prezident Václav Klaus požádal Senát, aby odsouhlasil jmenování Jana Sváčka ústavním soudcem. V březnu totiž končí mandát Elišky Wagnerové. Sváček se s prezidentem už sešel a přijal jeho nabídku.

Klaus požádal Senát, aby schválil Sváčka ústavním soudcem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

"Pan prezident mi učinil nabídku kandidovat na soudce Ústavního soudu. Já jsem touto nabídkou velmi poctěn a zavázán. Nabídku jsem přijal a budu se snažit ji obhájit před Senátem," řekl po listopadovém setkání s prezidentem Václavem Klausem Jan Sváček.

Dnes Klaus požádal Senát o souhlas se jmenováním Sváčka ústavním soudcem. Tyto soudce jmenuje prezident se souhlasem Senátu na deset let. Patnáctičlenný soud je od roku 2005 kompletní a jeho složení se od té doby neměnilo.Až v březnu příštího roku bude mít prezident možnost vybrat nového ústavního soudce na uvolněné místo. Končí totiž mandát Elišky Wagnerové.

Ústavní soud zaznamenal největší obměnu v souvislosti s ukončením funkčního období části svých členů v roce 2003. Senátoři a prezident Klaus se od té doby dostávali do sporu o některé kandidáty. Z 19 nominovaných, které Klaus nabídl Senátu, mu horní komora odmítla šest.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…