Klaus požádal Senát, aby schválil Sváčka ústavním soudcem

14.12.2011 16:25 | Zprávy

Prezident Václav Klaus požádal Senát, aby odsouhlasil jmenování Jana Sváčka ústavním soudcem. V březnu totiž končí mandát Elišky Wagnerové. Sváček se s prezidentem už sešel a přijal jeho nabídku.

Klaus požádal Senát, aby schválil Sváčka ústavním soudcem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus

"Pan prezident mi učinil nabídku kandidovat na soudce Ústavního soudu. Já jsem touto nabídkou velmi poctěn a zavázán. Nabídku jsem přijal a budu se snažit ji obhájit před Senátem," řekl po listopadovém setkání s prezidentem Václavem Klausem Jan Sváček.

Dnes Klaus požádal Senát o souhlas se jmenováním Sváčka ústavním soudcem. Tyto soudce jmenuje prezident se souhlasem Senátu na deset let. Patnáctičlenný soud je od roku 2005 kompletní a jeho složení se od té doby neměnilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

5:00 Okupanti? Pamětnice vzpomíná na rudoarmějce. To v učebnicích nenajdete

Rudá armáda osvobodila Plasy na severním Plzeňsku a celá divize zůstala až do podzimu. Vojáci „neoku…