Klaus rebely ODS neovlivňuje, shoda s ním je logická, tvrdí Šťastný

5. 9. 2012 18:11

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl poslanec ODS Boris Šťastný, který je momentálně jedním ze členů strany, kteří odmítají zvyšování DPH. Přesto však návrh podpoří, jelikož loajalitu vedení strany považuje za velmi důležitou, stejně jako se považuje za spojence premiéra Petra Nečase.

Klaus rebely ODS neovlivňuje, shoda s ním je logická, tvrdí Šťastný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

„Já jsem již několikrát oznámil, že jsem se rozhodl respektovat rozhodnutí poslaneckého klubu a hlasovat pro,“ odpověděl Šťastný na dotaz, zda daňový balíček podpoří či ne. Poslanec má za to, že je zcela nelogické, aby se v případě, že zákon neprojde, za několik týdnů hlasovalo o zákonu znovu.

„Bylo by rozumné pokusit se hledat kompromis směrem k ODS,“ říká Šťastný. On sám je proti milionářské dani i proti dalším daním, ale chce se chovat loajálně. „Další zvyšování v tomto ohledu já pokládám za problematické,“ prohlásil směrem k DPH s tím, že se po minulém zvýšení paradoxně snížila spotřeba.

Jednat budeme. Věřím ve shodu

Šťastný naprosto odmítl, že by prezident Václav Klaus, který je také odpůrcem DPH, ovlivňoval názory poslanců. „Pan prezident Klaus je přece zakladatelem ODS,“ vysvětlil Šťastný shodu názorů, která je podle něj naprosto logická i vzhledem k tomu, že Klaus je významný pravicový ekonom.

Odpovědi na to, zda bude pro zákon hlasovat i podruhé, se Šťastný vyhnul. Podle něj budou špičky koalice ještě jednat. „Myslím, že k jednáním dojde. Jsem optimista,“ uvedl poslanec s tím, že je přesvědčen, že zákon přijat bude. On sám bude usilovat o to, aby byla ze zákona vypuštěna milionářská daň. „Tato přirážka dráždí úspěšné lidi,“ myslí si poslanec.

„Budu kandidovat do vedení ODS,“ připustil Šťastný, přestože stále tvrdí, že rebelie poslanců nejde proti Nečasovi, ale proti ministru financí Miroslavu Kalouskovi. Poslanec se cítí být také Nečasovým spojencem. „Jestli byl někdo velkým kritikem předchozího vedení ODS, tak jsem to byl já,“ řekl Šťastný.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

14:57 Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvil

Po neúspěchu Alexandry Udženiji ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na víkendovém kongresu ne…