Klaus se pustil do Topolánka, ten mu to obratem vrátil

20.10.2010 12:28

Prezident Václav Klaus v rozhovoru pro MF Dnes označil za viníka volební prohry ODS expředsedu partaje Mirka Topolánka, ten reagoval nezvykle ostře.

Klaus se pustil do Topolánka, ten mu to obratem vrátil
reklama

Podle Klause voliči straně spočítali její úzké napojení na byznys, které údajně vzniklo právě za doby Mirka Topolánka. Ten toto prezidentovo tvrzení označil za lživé a falešné.

"Zopakovat čísla z roku 2006 bylo pro ODS nemožné, ten rok byl extrémní výchylkou směrem nahoru. ODS samozřejmě doplatila na nešťastné Topolánkovo předsednictví a na prorůstání lobbistických struktur do této politické strany," uvedl prezident v rozhovoru pro MF Dnes.

Za Klause byla ODS kmotrů plná

Mirek Topolánek reagoval slovy o tom, že ho Klausovo tvrzení znechutilo. Dodal, že v ODS mely nejvíc navrch lobbistické zájmy právě v době, kdy tuto stranu řídil Klaus.

"Ačkoli to normálně nedělám, musím na toto lživé prohlášení reagovat. Pokud byl kdy v Česku někdo symbolem prorůstání byznysu do politiky, byl to právě Václav Klaus a podnikatelská klika, která jej obklopuje už z dob divoké privatizace," řekl agentuře ČTK Topolánek. Vzápětí doplnil, že od jara již není předsedou strany, nenese tak odpovědnost za podobu kampaně.

Falešný Klaus

"Klausovo volání po návratu k ideovým kořenům ODS je falešné. Členové ODS dobře vědí, co je správné, a jak se ukázalo, i voliči spravedlivě ocenili práci mnoha dobrých kandidátů občanských demokratů," rýpl si do Klause Topolánek.

Právě slovíčko „falešný" používá Václav Klaus poměrně často při kritice společenských neduhů. Při volbě Mirka Topolánka za předsedu ODS do médií unikl záběr na displej Klausova telefonu, kde stálo napsáno "prazdny a falesny Topol".

Čtěte také:

ODS volby prohrála kvůli svému populismu, říká Klaus

Blob? Nejde o populismus ODS, vzkázali Nečas i Šťastný Bémovi


K volbám:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jac
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

21:21 Patočka má sám velký problém. Co se snažil schovat šaškováním proti Křečkovi?

Publicistka Karolína Stonjeková se pustila do bývalé ombudsmanky Anny Šabatové a Jakuba Patočky, vel…