Klaus st. vyděsil své odpůrce. K smrti! A zfackoval Fialu, Laudáta a Němcovou

19.03.2019 10:00

Druhý český prezident Václav Klaus se zlobí na ODS, že jeho syna nevyhodila ze svých řad dřív. Kdyby to udělala, měli by prý otec a syn čas založit nějaké politické hnutí, s nímž by mohli vyrazit do eurovoleb. Na EU se prý zlobí tolik, že by klidně zabojoval o posty v Evropském parlamentu. Na ODS, kterou před více než dvaceti lety zakládal, nenechal nit suchou. Miroslavu Němcovou označil za „výlupka“.

Klaus st. vyděsil své odpůrce. K smrti! A zfackoval Fialu, Laudáta a Němcovou
Foto: repro/TV Nova
Popisek: Václav Klaus v rozhovoru pro TV Nova
reklama

Václav Klaus starší v rozhovoru pro Blesk.cz zalitoval, že ODS nevyhodila jeho syna o pár týdnů dřív. Kdyby Klaus mladší musel opustit stranu alespoň o 2 až 3 týdny dřív, mohl dnes kandidovat do Evropského parlamentu pod značkou nového hnutí. Věří totiž, že vyhazov jeho syna ze strany odčerpá ODS hlasy, které by bylo možné přetavit v novou politickou energii.

Anketa

Kdo v posledních letech nejvíc uškodil ODS?

23%
71%
2%
hlasovalo: 14230 lidí

„Je mnoho lidí, mně docela blízkých kamarádů, kteří už řadu let říkají: ‚I kvůli tobě od nepaměti volím ODS, i když stále s větším sebezapřením. Ale teď už teda nebudu.‘ Já myslím, že toto je nový fenomén, který ta kauza přinesla,“ uvedl exprezident.  

Na otázku, zda by přes svou nechuť k EU hodlal bojovat o křesla v Evropském parlamentu, odpověděl jasně: „Ano.“ Květnové volby do Evropského parlamentu však nejsou posledními volbami na světě a Klaus nevylučuje, že se pustí do boje v nějakých dalších. Do boje proti ODS. „ODS měla nějaké kmenové buňky, o kterých jsem přesvědčen, že jí dávaly její základní charakteristické rysy. Ty byly narušeny s Mirkem Topolánkem a pak úplně vymazány dnešním předsedou Fialou,“ pokračoval Klaus.

Pár slov vzkázal i Františku Laudátovi, bývalému členovi ODS, který na sociální síti Facebook napsal, že se z ODS vylučovalo i v době, kdy stranu řídil pozdější prezident. Klaus si však nic takového nevybavuje. Laudáta označil za „zvláštní osůbku“. „Prohlašuju zodpovědně, že žádné vylučování nebylo. Tečka!“ rozčílil se Klaus starší.     

Exprezident má za to, že stávající předseda ODS Fiala v podstatě kráčí proti demokratickým principům. „To písmenko D v názvu, tedy demokratická, se mi zdá naprosto klíčové. To je to hlavní slovo, jež je zvráceno v tom evropském liberálním stylu, který sem zavlekl pan Fiala. Myslím, že s panem Fialou je ta strana jiná. Tak ať se přejmenují a ať hlásají názory, které považují za správné,“ vypálil otec zakladatel ODS.

Současné vedení strany považuje za bezbarvé.  

Poté důrazně odmítl, že výrok jeho syna, poslance Václava Klause mladšího, by byl zcela nepřijatelný. Dnes již bývalý člen ODS přirovnal českou Sněmovnu přijímající směrnice EU k židovskému výboru, který posílal Židy na smrt za druhé světové války. Čeští poslanci jsou podle exprezidenta podobně bezmocní, jako byli kdysi Židé.  

Klaus starší prý jen svého syna varoval, že tím nahrál svým kritikům na smeč. „Jen jsem mu řekl, že ten příměr je zbytečný a je to nabíhání na kritiku paní Udženijí a paní Němcových a dalších výlupků v ODS,“ uvedl Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…