Klaus v nové knize: Totální rozvrat, děsivá katastrofa, rozsáhlé utrpení. Současná migrační vlna je srovnatelná s invazemi barbarů. Budeme se bránit, nebo budeme zničeni

04.12.2015 4:43

Nakladatelství Olympia v těchto dnech vydává knihu exprezidenta Václava Klause a jeho tehdejšího kancléře Jiřího Weigla Stěhování národů s.r.o. – Stručný manuál k pochopení současné migrační krize.

Klaus v nové knize: Totální rozvrat, děsivá katastrofa, rozsáhlé utrpení. Současná migrační vlna je srovnatelná s  invazemi barbarů. Budeme se bránit, nebo budeme zničeni
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident Václav Klaus

Redakce ParlamentníchListů.cz má k dispozici signální výtisk knihy, takže přinášíme z publikace některé zajímavé střípky a útržky.

Jak uvádí sami autoři, primárním cílem publikace je polemizovat se všudypřítomnou „prouprchlickou“ propagandou. Dnešní migrační krize je dle nich vážnou a dosud „strašlivě podceňovanou krizí“. Kniha je prokládána vtipnými kresbami Jiřího Slívy.

Invaze barbarů a civilizační a kulturní regres

A hned na začátku knížky přichází velmi úderné prohlášení: „Jsme pevně přesvědčeni, že v případě současné migrační krize nejde pouze o jednu z mnoha krizí. Probíhající, ale bohužel ještě ani zdaleka nekulminující masivní migrační vlna je srovnatelná s dávnými invazemi „barbarských“ národů do antického světa. Ty pro tehdejší Evropu znamenaly dnes nepředstavitelnou destabilizaci existujících poměrů a tak rozsáhlý civilizační a kulturní regres, že si jeho překonání vyžádalo řadu staletí. Evropa se poté opakovaně musela bránit dalším podobným pokusům (Arabů, Mongolů, Turků) a mnohdy za cenu rozsáhlého utrpení a těžkých ztrát se až dosud vždy ubránila. I dnes jde o řádově srovnatelnou zásadní výzvu pro budoucnost Evropy (a českého státu).“

A ani další komentáře Weigla s Klausem nejsou zrovna politicky korektní: „Evropa – a hlavně ta její „integrovaná“ část – je prolezlá pokryteckým a překrouceným humanismem a dalšími podobnými myšlenkovými koncepty, z nichž za nejnebezpečnější považujeme módní, ale ve svých důsledcích sebevražedné ideologie multikulturalismu a humanrightismu. Ty navádějí milióny lidí k rezignaci na domov, vlast, národ a stát a k absolutizaci názoru, že migrovat je lidským právem (že je na migraci nárok a že z tohoto nároku automaticky plynou nároky další – včetně sociálního zabezpečení migrantů).“

Dnešní migrace není individuální imigrací jednotlivců, kteří hledali novou vlast a museli se asimilovat, ale podobá se prý organizovanému stěhování národů. Vlivná část evropských elit toto novodobé stěhování národů vítá a je připravena využít ho ve svůj prospěch a stojí za jeho prvotním impulsem.

Kosmopolitní intelektuálové, které nezajímají lidi

Migranti dle nich „asi vnímali signály z Evropy vycházející, všimli si různých izolovaných výroků, uvěřili bruselské propagandě o EU jako „zemi zaslíbené“, slyšeli o sociálním ráji, kde jsou peníze (resp. sociální dávky) volně pro každého k dispozici“.

„Korunu všem těmto dlouho vysílaným signálům nasadily německé politické špičky, Angela Merkelová a Joachim Gauck, kteří k pochodu migranty přímo vyzvali, evropští (bruselští či s Bruselem souznějící) politikové, kteří svému multikulturalismu a své nelásce k národním státům asi opravdu věří, papež František a jeho „Halíkové“, kteří pokrytecky hlásají zcela „unlimited“ milosrdenství, a v neposlední řadě evropští kosmopolitní intelektuálové se svým tradičním zájmem o vznešené abstraktní ideje, ale zároveň s totálním (téměř rousseauovským) nezájmem o konkrétní lidské osudy,“ říkají nemilosrdně Klaus s Weiglem.

Zaznívá varování, že u migrantů „v nemalém počtu případů jde i o explicitně promyšlený záměr svůj původní svět expandovat do světa nového a postupně tento svět přetvářet k obrazu svému. Toto přetváření sice nemusí být primárním záměrem každého prostého migranta, ale jistě ho mají v úmyslu na migraci napojení političtí či náboženští aktivisté světa, odkud se migruje“.

Tisíce a statisíce migrantů budou dle Klause a Weigla pro každou zemi ohromným břemenem a rizikovým faktorem destabilizujícím domácí poměry. Jde o organizovaný transfer statisíců lidí z utečeneckých táborů v Turecku – přes hranice osmi států – do Německa, „který je bez úzké součinnosti vlád všech těchto zemí neproveditelný“.

Náboženské právo šarí´a je integrální součástí islámu

Autoři upozorňují, že je hlavní ropné bohatství islámského světa soustředěno „v rukou fundamentalistických monarchií Arabského poloostrova, které ho využívají k šíření, celosvětové propagaci a podpoře islamistických idejí a hnutí“.

„Rozmachu islamismu v arabském regionu velmi napomohla agresivní politika Západu, který v pocitu triumfu po vítězství ve studené válce v podstatě převzal původně komunistickou ideu o potřebě násilné revoluční změny světa k lepšímu a vybral si k jejímu uskutečnění právě Blízký a Střední východ,“ tvrdí autoři.

Možnost integrace miliónů muslimů do evropské společnosti je dle autorů mizivá, „neboť tito lidé sem nepřicházejí proto, aby se stali Němci, Francouzi, Čechy či Švédy, nýbrž proto, aby mohli pokračovat ve svém dosavadním způsobu života, ale v Evropě v bezpečí a za vyššího materiálního standardu, než jaký mají doma. Toto bezpečí a tento materiální standard jim má – bez jakékoli jejich vlastní zásluhy – zajistit evropský sociální stát. Mají pocit – viz jejich chování v dnešních azylových centrech – že na to mají nárok.“

Klaus se znalcem Blízkého východu Weiglem se také zásadně vyjádřili k islámu: „Islám není pouze náboženství v tom smyslu, jak jej v Evropě na základě vývoje křesťanské tradice dnes chápeme. Je to široký komplex náboženských představ spojených s normami chování a fungování jednotlivce i společnosti. Náboženské právo šarí´a je jeho integrální součástí. Islám je univerzalistický a obsahuje v sobě nárok na ideovou prioritu a dominanci ve společnosti .“

Názor většiny občanů je elitami označován jako xenofobní, extrémistický, rasistický

V chudších státech EU podle Klause a Weigla hrozí, že sociální dávky pro migranty budou vyšší než starobní důchody, minimální mzda, rodinný příjem na hlavu, které mají pro svůj život k dispozici miliony normálních občanů těchto zemí.

Autoři hovoří i o tom, co říkal prezident Miloš Zeman na Albertově: „Názor evidentní většiny občanů, který je od názoru elit tolik vzdálen, je těmito elitami ve veřejném prostoru stigmatizován jako xenofobní, extrémistický, rasistický, ne-li fašistický. Je zesměšňován a vykazován ze slušné debaty. Otevřeně jej zastávat na politické scéně si dovolí pouze mimořádně stateční jedinci, nesystémové strany nebo silní národní lídři, schopní ustát dehonestační kampaně.“

Smrt národům. Nový evropský člověk

Weigl a Klaus připomněli svou dřívější myšlenku, že si evropské elity imigraci přejí, aby změnila etnické složení Evropy a zanikly evropské národy a národní státy, aby mohl vzniknout „nový evropský člověk“ a euroobčan.

„Tito lidé pochopili, že se národní státy – a jejich parlamentní demokracie – staly nepřekonatelnou překážkou pro realizaci jejich velkých vizí nové Evropy a globálního vládnutí. Rozhodující a stále více radikální exponenti těchto vizí pochopili, že vytvoření nového člověka – odvěký sen všech evropských pokrokářů – nelze dosáhnout uvnitř omezených národních hranic a s nic nového vytvářet nechtějícími národními společenstvími,“ vysvětlují autoři. 

Elity vědí, že se by se tento záměr obyvatelům Evropy nelíbil, a tak ho prosazují pod moralistní nálepkou pomoci uprchlíkům a udělování azylu (avšak ve skutečnosti nejde o dočasný azyl, ale trvalé usídlení).

„Politici, kteří až dosud bez mrknutí oka vedli války, dodávali zbraně, uvalovali embarga a kteří dlouhá desetiletí bez skutečného zájmu přihlíželi zničeným osudům statisíců lidí prchajících před důsledky i západní politiky, teď požadují po vlastních občanech, aby se rozdělili o své prostředky s předem neznámým počtem migrantů,“ nastavují autoři elitám zrcadlo.

Totální rozvrat dnešní struktury evropské populace. Budeme se bránit, nebo budeme zničeni

Autoři odporují myšlence, že Evropa potřebuje nové pracovní síly. Už teď je tu obrovská nezaměstnanost. „Vzniká-li nějaký akutní a skutečně varovný demografický problém, pak je způsoben nikoli „demografií“, ale ideologiemi útočícími na rodinu a přirozené odlišnosti mužů a žen, ideologiemi bojujícími o emancipaci a proti údajné diskriminaci žen, ideologiemi blokujícími větší počet dětí v rodině blábolením o genderové rovnosti, atd.,“ říkají Weigl s Klausem.

„Řešit demografický problém migrací není ani možné, ani žádoucí. Při odlišném populačním chování různých národů a etnik hrozí při tomto pohrávání si s ohněm totální rozvrat dnešní struktury evropské populace,“ varuje dvojice.

O masové migraci je v EU téměř zakázáno o něm vůbec hovořit a její odpůrci jsou „prezentováni jako lidé nezasloužící si být považováni za pravé Evropany. Jsou vystavováni brutálnímu veřejnému nátlaku, často i ohrožení svého – zatím jen – zaměstnání“.

„Všechny velké sociální experimenty v dějinách se rychle proměnily v děsivé katastrofy. Masová imigrace do Evropy z Předního a Blízkého východu, organizovaná v pojetí současných evropských politických elit, hrozí stát se jednou z nich,“ varují autoři.

Migrace je též záminkou pro eurocentralizaci a přesun dalších pravomocí národních států do Bruselu. „Na dnešní statisíce se budou nabalovat milióny dalších příchozích, jimž se Evropa dříve nebo později bude muset začít aktivně bránit, nebo jimi bude sama zničena. Už teď je pozdě. Žádná třetí cesta není,“ volají Klaus s Weiglem na poplach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Víme. Pozadí organizátorky protestu na Hradě: Posílá peníze Pirátům, řešila už Vrbětice. Je toho víc

22:27 Víme. Pozadí organizátorky protestu na Hradě: Posílá peníze Pirátům, řešila už Vrbětice. Je toho víc

Situace kolem prezidenta Miloše Zemana a postoje lidí z Hradu k ní budí vášně. I proto se na pražské…