Klub ODS probere Klausův příměr o schvalování transportů

13.03.2019 16:30

Poslanci ODS se dnes budou na schůzi klubu zabývat úterním výrokem Václava Klause mladšího, ve kterém poslanec přirovnal schvalování zákonů kvůli předpisům EU k rozhodování o složení židovských transportů do nacistických koncentračních táborů. Informaci o jednání klubu ČTK potvrdil místopředseda ODS Martin Kupka.

Klub ODS probere Klausův příměr o schvalování transportů
Foto: Hans Štembera
Popisek: ODS, ilustrační foto
reklama

„Budeme o tom mluvit,“ uvedl bez bližšího upřesnění. Už v úterý se za příměr omluvil jménem strany předseda ODS Petr Fiala.

Klaus ml. v úterý připustil, že jeho příměr byl možná drsný, označil ho ale za platný. Příměr použil při projednávání nových pravidel ochrany soukromí, která navazují na unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Za vyjádření sklidil sérii kritických poznámek z řad poslanců ČSSD, KDU-ČSL, Pirátů nebo Starostů, kteří vyzývali Klause k omluvě.

Klaus na to řekl, že jeho „příměr možná byl drsný, ale v jádru sedí“. Uvedl také, že 57 procent návrhů zákonů jsou nařízení Evropské unie, „kde my jako ovce pro to zdviháme ruku a v nějaké podobě to posíláme dál“. Nařízení GDPR označil za „kravinu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…