Knedlovepřový Kocourkov. Blbosti. Češi, teď se o vás ve světě ví. Drtivá dohra Zemanova výroku o muslimech

19.01.2016 7:20 | Zprávy
autor: vam

Poté, co českými médii proběhly zprávy o tom, že nedělní slova českého prezidenta Miloše Zemana našla zásadní odezvu v zahraničí, se jal šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík, sám žijící ve Velké Británii, české publikum upozornit, že není důvod z toho mít radost.

Knedlovepřový Kocourkov. Blbosti. Češi, teď se o vás ve světě ví. Drtivá dohra Zemanova výroku o muslimech
Foto: repro foto ČT
Popisek: Usmívající se prezident Miloš Zeman

Server přináší výběr kritických nebo ironických ohlasů na poslední výroky Miloše Zemana o tom, že integrace muslimů v západní Evropě je prakticky nemožná. Doprovází je alarmujícími titulky jako například „Zemanovy výroky vyvolávají po světě zděšení“ nebo „Miloš Zeman a jeho blbosti se stávají nejslavnějším vývozem České republiky“.

Celý text je ZDE.

Výroku českého prezidenta o tom, že integrace muslimů v západní Evropě je „prakticky nemožná“, si na svém facebookovém profilu všímá například Guy Verhofstadt, bývalý belgický premiér a nynější šéf europoslaneckého klubu Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). Verhofstadt k tomu dodal: „Zeman ignoruje všechny muslimy, kteří se úspěšně integrovali do naší společnosti a jsou úspěšní, tečka. Máme muslimské hasiče, generální ředitele firem, designery, učitele, sociální pracovníky, policisty, státní úředníky, architekty, majitele restaurací, obchodníky, právníky, a ano, i muslimy, jako je Hesham Ahmad Mohammad, který v Kolíně nad Rýnem na Silvestra chránil ženy před útočníky.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…