Koalice bude rozhodovat, kam pošle 62 miliard z přebytku rozpočtu

09.01.2017 6:17

Vládní koalice dnes bude řešit, na co použije 62 miliard korun z přebytku státního rozpočtu za rok 2016. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce peníze využít na snížení státního dluhu, naopak lidovci navrhují částku investovat třeba do výstavby čistíren odpadních vod. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) míní, že by vláda měla přebytek prioritně směřovat na odstranění deficitu schváleného pro letošní rok.

Koalice bude rozhodovat, kam pošle 62 miliard z přebytku rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Koaliční rada se sejde odpoledne po zasedání vlády a probere také návrh zákona o sociálním bydlení, koncepci rodinné politiky a nový mechanismus valorizace důchodů z dílny ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD).

Před úterním zahájením sněmovní schůze, na které budou poslanci schvalovat daňový balíček, se strany vládní koalice znovu vyjádří k návrhům změn v elektronické evidenci tržeb, jak je v prosinci představil k nelibosti ČSSD Babiš. Lidovci přišli s dalšími návrhy, sociální demokraté trvají na tom, že nový zákon by se měnit neměl.

Na programu prvního koaličního jednání v novém roce je také návrh zákona o rozpočtové odpovědnosti, který Sněmovně vrátil Senát, a návrh zákona o sociálním zabezpečení. Diskutovat by politici měli i nad financováním soukromých škol.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…