Kočka není "Paroubkův kámoš", protestuje ČSSD proti textu Blesku

07.02.2010 17:11

Lidovému domu se nelíbí, že deník Blesk označil podnikatele Jana Kočku za "kámoše" předsedy ČSSD. Není to pravda, "pouze se znají", stojí v tiskovém prohlašení podepsaném Petrem Dimunem.

Kočka není "Paroubkův kámoš", protestuje ČSSD proti textu Blesku
reklama

Na Štrbském plesu ve slovenských Tatrách se o víkendu koná akce "pro smetánku" pořádaná investiční skupinou J&T. Mezi hosty nechybí ani podnikatel Jan Kočka, kterého deník Blesk označil za "Paroubkova kámoše". A to teď nahněvalo sociální demokraty.

"A kdo přiletěl z Prahy do Popradu fandit? Třeba šéf Dopravního podniku Praha Martin Dvořák s blonďatou kočkou. A taky Kočka s velkým K, Paroubkův kámoš, a mnoho dalších lobbistů...," napsal v sobotu Blesk.

Odpověď z Lidového domu na sebe nenechala dlouho čekat. "Jan Kočka není „kámoš" Jiřího Paroubka, pouze se znají. Stejně tak, jako zběžně poznává i řadu dalších lidí na fotografiích Blesku," stojí v tiskové zprávě ČSSD podepsané vedoucím stranické sekce marketingu a PR Petrem Dimunem.

Lidovému domu se nelíbí ani spojení Paroubka se samotnou akcí. "Jiří Paroubek si dokáže představit mnohem vkusnější způsob zábavy, než je tato akce," píše Dimun.

"Tato nepravdivá konstrukce nápadně připomíná situaci, která vyústila v obludnou kauzu tzv. Kubiceho zprávy, kdy se rok před touto událostí psalo o Václavu Kočkovi st. jako o poradci Jiřího Paroubka," zní dále stanovisko ČSSD.

Paroubek a Kočka

Právě Kubiceho zpráva přinesla nepotvrzené informace o podílu nejednoznačně identifikované "osoby Kočka" na vraždě podnikatele s kontroverzní pověstí Františka Mrázka.

Diskuse o spojitosti Kočkových s předsedou ČSSD pak patrně nejvíce rozvířila vraždy Václava Kočky mladšího. K té došlo před necelým rokem a půl, pár hodin po křtu knihy Jiřího Paroubka. Kočka byl tehdy mezi pozvanými, stejně jako jeho vrah, podnikatel Bohumír Ďuričko.

Paroubek se od tragické události distancoval. K vraždě došlo podle jeho slov poté, co už "účty byly zaplaceny" a on nebyl na místě přítomen.

Předseda ČSSD ale několikrát naznačil, že se mu nezamlouvá, jakým způsobem některá média referují o rodině Kočkových. Například Václav Kočky staršího se Paroubek zastal s tím, že jde o významného člena ČSSD a organizátora Matějské pouti.

Čtěte také:
Petr Dimun: Jan Kočka není „Paroubkův kámoš"

Zdroj: Blesk.cz

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ol

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

10:44 ,,Šest let jsem nebyl u Moravce." Okamura vyděsil. Odpálil bitku o ČT

Poslanecká sněmovna měla v úterý volit členy Rady České televize. Jenže nakonec na volbu nedošlo, kd…