Kocourek je pryč. Mlžil a ztrapnil se, píší noviny

10.11.2011 7:14

Rozhodnutí ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka odejít z vlády kvůli původu milionů na účtu jeho matky komentují všechny celostátní noviny. V titulcích nechybí soudy typu "ztrapnil se", "mlžil a mlžil" a podobně. Komentátoři se shodují, že je dobře, že Kocourek z vlády odchází, upozorňují ale, že tím to nesmí skončit.

Kocourek je pryč. Mlžil a ztrapnil se, píší noviny
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Exministr Martin Kocourek

"Musí nastoupit policie. I kdyby byla pravda, že Kocourek chtěl peníze 'jen' schovat před manželkou, je tu podezření z podvodu. Což asi tuší i on sám, jeho původní verze byla totiž jiná - byly to prý peníze jeho matky. Lidé nejčastěji lžou, když se bojí. A je možné, že Kocourek lže i teď," píše například komentátor Hospodářských novin.

Také Mladá fronta Dnes konstatuje, že Kocourka čeká vyšetřování. "Abdikace je gesto politické, po něm musí přijít to, co v podobných případech čeká na každého občana. I na bývalého ministra," píše tamní komentátor. Podle něj Kocourek v prvním kole obstál, když rychle odešel. "Druhé kolo patří orgánům. Rychlé a jasné řízení," konstatuje.

Podle Lidových novin by si Kocourek vyhazov zasloužil už jen za svou středeční tiskovou konferenci, kdy se občanstvu rozpačitě přiznal k tomu, že okradl svou manželku při rozvodu. "Hloupost Kocourkovy historky je natolik průhledná, že nedokáže pozorovatele vyprovokovat ani k pořádnému rozhořčení," píšou.

Autor sloupku se ale pozastavuje nad tím, že finální ministrův rozhovor s premiérem trval celou hodinu. "To bylo tak těžké tomuhle politickému veteránovi vysvětlit, že jeho pozice je neudržitelná? Odchod Martina Kocourka má podobný emotivní náboj, jako když hospodář otevře past na škodnou a nalezne v ní potvoru natolik ubohou, že mu nestojí ani za zabití, tak ji raději odveze do vzdáleného lesa. Je na tom ODS tak špatně, když si premiér vybírá takové?"

Naopak podle HN premiér zaslouží ocenění, že zareagoval rychle a donutil Kocourka k odchodu. "Tahle země má skutečného premiéra," píší. Řeči, že tady 'není důvodné podezření z korupce', si ale mohl Nečas podle něj odpustit. A nechat to na policii. Protože tahle kauza opravdu nemusí být jen soustem pro rozvodové právníky, podotýká.

Čtěte:

Rychlý konec Kocourka? Dobeš je v šoku. Kníže má vládu za zbouranou

Kocourek to složil. Padají jak mouchy, glosuje šéf socialistů

Pospíšil: Kocourkovy argumenty jsou nešťastné. Dienstbier: Katastrofa

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeho se ČT bojí? Proč to tajíte? Okamura řádil jako černá ruka

15:39 Čeho se ČT bojí? Proč to tajíte? Okamura řádil jako černá ruka

Rozprava v Poslanecké sněmovně patřila neschváleným výročním zprávám České televize. Řešil se i uzav…