Kolega Merkelové přišel se zásadním návrhem týkajícím se muslimů. A rány už padají

20.10.2017 16:44 | Zprávy

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute se vrací k bouřlivé debatě v Německu, která se rozvinula po návrhu ministra vnitra Thomase de Maiziera, aby byl do kalendáře přidán muslimský svátek.

Kolega Merkelové přišel se zásadním návrhem týkajícím se muslimů. A rány už padají
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mešita a hřbitov v Berlíně

Jak Kern zmiňuje, slova o možném začlenění mezi oficiální státní svátky uvedl de Maizière těsně před spolkovými volbami v Dolním Sasku. CDU za SPD podle průzkumů zaostávala o několik procent, a to se také potvrdilo po sečtení hlasů. CDU prohrála o pět procent a nic na tom nezměnilo ani nadbíhání muslimům ze strany ministra vnitra z CDU. Každopádně jeho návrh vyvolal značně bouřlivé reakce.

Ačkoli v Německu žije asi šest milionů muslimů a ti tak tvoří již 7,5 % populace, doposud žádný politik s takovým návrhem nepřišel. Nejméně pochodil ministr vnitra u politiků ze sesterské CSU. „S křesťanským dědictvím naší země nelze handlovat. Zavádění muslimských svátků pro nás není tématem,“ uvedl vrcholný člen CSU Alexander Dobrindt. Jeho slova potvrdil i stranický kolega Stephan Mayer. „Představa, že islám patří do Německa, nemá žádnou oporu v historii.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

22:06 „Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra vystoupil na Konzervativním kempu s k…