Kolegové z SPD se za něj prý stydí. O Lubomíru Volném to naznačil poslanec ČSSD. A řekl ještě něco

15.02.2019 15:45

Kauza „Pojď ven“ se dostává do dalšího dějství. Členové mandátového a imunitního výboru mají na stole tři návrhy na zahájení disciplinárního řízení. Týkat se mají poslanců Lubomíra Volného (SPD), Jana Birkeho (ČSSD) a Mikuláše Ferjenčíka (Piráti). Důvod je únorová hádka při jednání Poslanecké sněmovny o návrhu cizineckého zákona. Informaci deníku Právo zveřejnil server Novinky.cz.

Kolegové z SPD se za něj prý stydí. O Lubomíru Volném to naznačil poslanec ČSSD. A řekl ještě něco
Foto: repro/ČT
Popisek: Lubomír Volný

Hádce předcházelo vyjádření Volného, v němž obvinil některé poslance z „vítačství“ a podporování nelegální migrace a označil je za bezpečnostní riziko. To pořádně namíchlo Birkeho, který na Volného začal z lavice vykřikovat, ať nehuláká a nepokřikuje. Proto jej následně rozpálený Volný vyzval, ať s ním jde ven a vyřeší to tam. Členové klubů TOP 09, STAN a Lidovců takové chování na půdě Parlamentu netolerují a podali výboru podnět.

Anketa

Přejete si, aby ve volbách do Evropského parlamentu uspěly proevropské liberální strany? (TOP 09, STAN, KDU-ČSL)

4%
96%
hlasovalo: 20036 lidí

Poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09) uvedla, že je naprosto nepřijatelné, aby jeden poslanec vyhrožoval druhému. „Nejde ani tak o potrestání, ale o to, aby se chováním poslance SPD výbor zabýval. A to proto, aby se to již nikdy v Poslanecké sněmovně neopakovalo,“ uvedla.

K zahájení řízení proti Birkemu a Ferjenčíkovi podněty podali okamurovci. To ale Birkemu přijde absurdní, když se již za své chování omluvil. „Omluvil jsem se, ale dobrá, počkám si na jednání. Jediné, co jsem ochoten přijmout za své jednání, je trest smrti,“ řekl v nadsázce a dodal, že někteří členové klubu SPD se mu potají za chování Volného naopak omlouvali.

Ani Ferjenčík si není vědom ničeho, co by návrh okamurovců na zahájení disciplinárního řízení podporovalo, když se přece hádky nijak slovně neúčastnil. Mandátový a imunitní výbor může v disciplinárním řízení uložit buď povinnost omluvy, nebo uložit pokutu do výše jednoho poslaneckého platu, který činí 82 400 korun hrubého. V případě odvolání „postiženého“ o trestu rozhoduje celá Poslanecká sněmovna.

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

19:56 „Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na Letnou

Milion chvilek pro demokracii a na něj navázaní opoziční politici by měli přestat otravovat. Je o to…