Kolem Syřana, který se vyfotil s Merkelovou a pak byl označen za teroristu, je teď v Německu hodně rušno

07.02.2017 21:01

Soudní proces v německém Würzburgu, ve kterém syrský uprchlík Anas Mudamání žaluje Facebook, byl přerušen do 7. března. Soudce chce totiž vyslechnout obě strany. Rozhodnutí by mělo ukázat, jak do budoucna zastavit šíření urážlivých a nepravdivých příspěvků prostřednictvím sociálních sítí. A za vše může jedna selfie. Píše o tom server Independent.co.uk.

Kolem Syřana, který se vyfotil s Merkelovou a pak byl označen za teroristu, je teď v Německu hodně rušno
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová
reklama

Kauza vypukla poté, co Mudamání zveřejnil na Facebooku svou selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, kterou pořídil v berlínském úkrytu v roce 2015. Následně byl osočován z napojení na teroristické organizace, spojován s teroristickým útokem na vánočním trhu v Berlíně a rovněž obviněn z pokusu o vraždu berlínského bezdomovce.

Ač Facebook prvotní nepravdivé příspěvky odstranil, po síti stále putovala jejich další sdílení se stejným obsahem. Tomu chce svou žalobou dnes 19letý Anas Mudamání zabránit. Facebook by tak byl do budoucna nucen aktivně takové příspěvky vyhledávat a odstraňovat.

  • Původní text ZDE

Jeho právník Chan-jo Jun, který patří k dlouhodobým kritikům sociální sítě, uvedl, že Facebook by měl mít povinnost pomlouvačný nebo diskriminační obsah odstraňovat, což dosud příliš důsledně nečinil. „Místo toho vytvořil prostředí, které umožňuje nelegálnímu obsahu prosperovat,“ řekl listu The Independent. „Máme šanci potlačit takto falešné zprávy alespoň tam, kde jsou práva jednotlivců porušována,“ dodal. Doufá také, že se mu podaří z celého případu vytvořit precedens pro budoucnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohém generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohém generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…