Komárek ve své satirické knize označuje poslance za škůdce

17.09.2017 11:56

Osobitým příspěvkem do volební kampaně je kniha Martina Komárka Nebezpečné stádo aneb Poslanec český a jiné retardované druhy. Autor v ní satirickou formou shrnuje své zkušenosti s vykonáváním funkce poslance za hnutí ANO. Komárek, který místo ve sněmovně nebude v říjnových volbách obhajovat, poslance s nadsázkou označuje za škůdce. K jejímu místy drsnému vyznění přispívají ilustrace Petra Urbana, píše ČTK.

Komárek ve své satirické knize označuje poslance za škůdce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek
reklama

Dlouholetý redaktor a politický komentátor, který v jednom rozhovoru označil Poslaneckou sněmovnu za „sanitární dům přetvářky, zloby, nesplněných slibů“, napsal knihu formou přírodovědného projektu. Jeho cílem je podle autora „zevrubně prozkoumat podivný a velmi nebezpečný živočišný druh: poslance českého“. Dojem vědeckosti vzbuzuje seznam použité literatury.

„Studie, kterou předkládám čtenáři, si neklade za cíl poslance rehabilitovat, ani poskytnout ucelenou encyklopedii tohoto zajímavého živočišného druhu. Na rozdíl od jiných, už klasických děl, však autor podstoupil mnohá úskalí a žil mnoho měsíců přímo mezi poslanci jako Diane Fosseyová mezi gorilami,“ píše autor v úvodu knihy.

V kapitolách s názvy Jak se poslanci rozmnožují, Poslanec divoký nebo Rituál zvedání končetin nabízí Komárek dlouhý výčet způsobů, kterými podle jeho názoru poslanci škodí. Kniha je čistou satirou bez konkrétních jmen nebo názvů politických stran.

Jako poslanec se Komárek na začátku září zapojil do slovní přestřelky provázející sněmovní projednávání policejní žádosti o vydání předsedy a místopředsedy hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k stíhání. „Dovolte, abych vám doporučil jinou legraci. Je to knížka, která před týdnem vyšla a jmenuje se Nebezpečné stádo aneb Český poslanec a jiné retardované druhy. Autora jmenovati nebudu, ale můžu vám zaručit, že autor na základě této debaty chystá druhý díl, který se bude jmenovat Ještě nebezpečnější stádo a ještě retardovanější druhy,“ prohlásil za nesouhlasných projevů části sálu.

Šestapadesátiletý novinář, poslanec, komentátor, spisovatel Komárek je synem politika a prognostika Valtra Komárka. Do června 2013 působil jako komentátor v deníku MF Dnes, poté začal spolupracovat s hnutím ANO. Je autorem řady knih, například Rytíři noci, Unie jaká je – aneb Proč se Francouzi bojí polských instalatérů nebo Vražda slonobijkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bakala. Xaver vyslovil jméno a strhlo se peklo

7:31 Bakala. Xaver vyslovil jméno a strhlo se peklo

KRAJSKÁ DEBATA XTV Vyslovte v Moravskoslezském kraji jméno Bakala a v hořkém úsměvu se shodnou i kan…