Komentátor Steigerwald: Rath není žádný Ježíš, ale Goebbels

8. 9. 2012 9:26

Karel Steigerwald v komentáři pro MF DNES kroutí hlavou nad současnou popularitou Davida Ratha. Tento člověk, kterého bůhvíproč vnímají jako heroje, je podle něj jen obyčejným zlodějem, který se snaží využít svého talentu oblbovat lidi k minimalizaci škod.

Komentátor Steigerwald: Rath není žádný Ježíš, ale Goebbels
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně
reklama

Člověk podle Steigerwaldova komentáře v MF DNES nevěří vlastním očím, jak se David Rath vecpal do společnosti Milady Horákové, Václava Havla, punkerek z Pussy Riot a Ježíše Krista. Parta je to podle komentátora neobyčejně různorodá, ale nejvěrnější předobraz středočeského exhejtmana v ní chybí - a sice Dr. Goebbels. Hitlerův vrchní propagandista má prý s Davidem Rathem společný talent k nestoudnosti.

Fotogalerie: - Pohublý Rath

Do sněmovny přijel David Rath z  litoměřické vazeb...
Jiří Paroubek jeho projevu naslouchal
Jiní poslanci měli povětšinou jiné zájmy, než nasl...
Projev byl sice dlouhý, ale ne tak úderný jako dří...
Po odchodu od řečnického pultíku byl Rath velice  ...
Copak se asi honí v těchto hlavách?


Sebeprezentace tragické oběti

Jen díky tomu podle komentátora zabírá jeho sebeprezentace jako tragické oběti politických grázlů. I odborníci spekulují, jak bude vypadat politický comeback toho řízného řečníka. I banální akt zbavení imunity v jeho podání poutá pozornost jak přistání na měsíci, míní pracvicově založený komentátor.Demagog bez zábran

Podle Steigerwalda bychom však neměli zapomínat, že to není žádný hrdina, trpící za pravdu, ale hejtman, obviněný z krádeží. A mimoto demagog bez zábran, který politice nepřinesl nic jiného než hrubost a poznání, že na jakoukoliv blbost se někdo může chytnout. Taková postava nikdy neměla v politice co dělat.

Teď jeho turbulentní kariéra skončila a navzdory spekulacím mudrců je prý zřejmé, že jeho politická kariéra už dál nepůjde. Když ho odsoudí, má jako zloděj v politice jednou pro vždy útrum. Ale i kdyby jej osvobodili, tak potenciál nestoudnosti vyčerpal a žádné politické téma nabídnout nedokáže, píše v sobotních MF DNES Steigerwald.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

9:00 Václav Klaus skončil karanténu. Je v pořádku. A pomstil se

Václav Klaus je zdravý, úspěšně se zbavil covidu a byla mu ukončena izolace. Exprezident se vrací do…