Komentátor se pustil do kauzy Rath: Proces trvá přes tři roky a může se vyšplhat i na pět let

24.07.2015 8:10

Spolupracovník MF Dnes Luděk Navara se pustil do hodnocení kauzy doktora Davida Ratha, která se včera dobrala výsledku. Byť zatím nepravomocného.

Komentátor se pustil do kauzy Rath: Proces trvá přes tři roky a může se vyšplhat i na pět let
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath před soudní síní
reklama

Podle Navary se budeme ještě dlouho dívat na to, jak nám exhejtman Středočeského kraje bude dávat najevo své utrpení. A je podle něj i jasné, že mnozí budou diskutovat i o tom, jestli měl být bývalý poslanec ČSSD odsouzen, či ne.

Navara rovněž připomněl, že David Rath není prvním (a asi ani posledním) politikem, který asi skončí za mřížemi. „Případ Davida Ratha ovšem budí pozornost, protože to tak on chce,“ domnívá se Navara s tím, že prý Rath uvažuje tak, že když nemůže být ve světle ramp jako hrdina, tak ať je v něm alespoň jako souzený.

S ohledem na ostatní případy jde o ukázkovou práci policie

Spolupracovník MF Dnes je přesvědčen, že je Rathův případ zajímavý ze zcela jiného důvodu. „Především ukázal, že jde precizně rozkrýt a zdokumentovat způsob, jakým se manipuluje s veřejnými zakázkami, veřejnými penězi, dotacemi,“ napsal Navara a pokračoval s tím, že se prostě jedná o ukázkovou práci policie a státního zastupitelství.

„O to víc překvapivě dokonalá, když se podíváme na ostatní kauzy, které zpočátku zaváněly podobným výbušným koncem, ale skončily úplně jinak,“ jakoby ve svém hodnocení publicista naznačoval, že by takto měla policie postupovat vždy, a ne jen v jednom případě.

Podle něj ale případ zároveň ukázal, jak se sledované kauzy vlečou. „Rath proces zdržoval a prodlužoval až do krajnosti; ale ruku na srdce, ne všechny průtahy můžeme hodit na jeho hlavu,“ kvituje Navara ve svém komentáři to, že proces trvá už přes tři roky a vzhledem k tomu, že ho budou řešit ještě další instance, může se to vyšplhat až na nějakých pět let. „Může být spravedlnost takto pomalá?“ ptá se komentátor řečnicky a dodává, že tu pachuť kolem Rathova soudního jednání možná dodává tato rychlost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jzd
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…