Komentátor vznesl pochybnosti nad náhlým odchodem šéfa protikorupční policie

26.07.2014 12:41

Rotace kádrů v čele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality podle Martina Zvěřiny nepřispívá k jistotě v policii. V komentáři Lidových novin autor poukazuje na to, že nové vedení resortu dosazuje do všech struktur své lidi, jako by mu šlo o život, a zpochybňuje tvrzení, že Komárek za rok stabilizoval úřad.

Komentátor vznesl pochybnosti nad náhlým odchodem šéfa protikorupční policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní kontrola

Martin Zvěřina se v LN vrací k včerejšímu odstoupení ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Milana Komárka. Skončil s tím, že ho k tomu vedly rodinné důvody. „Nicméně vystřídalo-li se na jeho místě pět ředitelů za sedm let, o dobré personální politice v policii mluvit nemůžeme,“ míní Zvěřina.

Jeho nadřízení nyní mluví o tom, že útvar za dobu svého působení údajně stabilizoval. „Kdo ale věří oficiálním policejním zdůvodněním?“ ptá se autor. „Asi ani ti, kdo nás jimi krmí,“ odpovídá si.

Neustálými reorganizacemi vnáší nová vláda do policie nejistotu

„Milan Komárek podle nejrůznějších signálů neodešel dobrovolně a výměna šéfa po roce rozhodně nemůže stabilizovat žádný útvar na světě. Nynější vláda až hystericky bojuje s korupcí, a přitom neustálými reorganizacemi, budováním speciálních a ještě speciálnějších útvarů policistům poskytuje vše, jen ne jistotu. Nové vedení resortu dosazuje do všech struktur své lidi, jako by mu šlo o život,“ zdůrazňuje komentátor.

Podle Zvěřiny se policisté mohou spolehnout pouze na to, že se politici o jejich šéfa postarají. Pokazuje na to, že ministr Mládek nabídl Komárkovu předchůdci teplé místečko. „Policejní bossové se jistě budou snažit i právě odcházejícímu šéfovi ucpat ústa,“ míní Martin Zvěřina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

11:04 VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

Na Národní třídě to jako tradičně žije. A někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svo…