Komisař OSN pro uprchlíky apeluje na střední Evropu: Nemůžete se na uprchlíky před válkou koukat tak škaredě. A z Maďarska mu odepsali...

14.02.2016 15:49

Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) při OSN apeluje na státy střední Evropy, aby přehodnotily své negativní postoje vůči lidem prchajícím před válkou a nezůstaly stát stranou v humanitární krizi. A z Maďarska přišla odpověď. Země se prý připravuje na další uprchlickou vlnu, která se může na jaře vrátit. V uprchlické krizi stát totiž vidí i vojenskou hrozbu.

Komisař OSN pro uprchlíky apeluje na střední Evropu: Nemůžete se na uprchlíky před válkou koukat tak škaredě. A z Maďarska mu odepsali...
Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v Makedonii

„Je čas, aby lídři ve střední Evropě ukázali pozitivní příklad a zavázali se k pomoci rodinám prchajícím před válkou a lidem, jejichž lidská práva jsou porušována. A to bez ohledu na státní příslušnost uprchlíků či jejich náboženské vyznání,“ prohlásil Montserrat Feixas Vihe, zástupce UNHCR pro střední Evropu. Jeho vyjádření přinesl server euractiv.com.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Apel z OSN zazněl těsně před schůzkou zemí Visegrádské čtyřky, která se uskuteční příští týden. Střední Evropa nesmí podle zástupce UNHCR pro náš region zůstat stát stranou a dělat, jako že se jich uprchlická krize netýká, když vidíme, jakých rozměrů současná humanitární krize dosahuje.

Spolupracovník maďarského premiéra Viktora Orbána János Lázár kontroval, že Maďarsko očekávalo zesílení tlaku na stát před příchodem jara. Právě na jaře lze totiž očekávat, že příval migrantů znovu zesílí. Oznámil také, že se Maďarsko připravuje na stavbu plotu na hranicích s Rumunskem, pokud bude třeba zastavit migranty. Maďaři totiž v uprchlících nevidí jen žadatele o azyl, ale potenciálně také vojenskou hrozbu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

16:45 Do kauzy ruského vměšování do amerických prezidentských voleb promluvila těžká váha: Vím, kdo a proč to udělal!

Do kauzy hackerských útoků na centrálu Demokratické strany a údajného zasahování do prezidentských v…