Komise pro BIS se bude zabývat vazbou Janouška na tajnou službu

03.04.2012 8:31

Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) se bude v úterý zabývat nahrávkou telefonátu lobbisty Romana Janouška s šéfem protiteroristického odboru BiS Janem Pavlíčkem. Nahrávka podle týdeníku Euro.cz dokládá, že Janouškův vliv sahá až dovnitř BIS.

Komise pro BIS se bude zabývat vazbou Janouška na tajnou službu
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek
reklama

Ředitel služby Jiří Lang je připraven sdělit komisi k případu informace. Tajná služba tvrdí, že se na schůzce nestalo nic proti zákonným zájmům BIS a proti bezpečnostním a ekonomickým zájmům státu.

Z nahrávky, o které o víkendu psaly ParlamentníListy.cz, ovšem vyplývá, že Janoušek pomohl dostat Jiřího Langa do pozice šéfa BIS. Značně také pomohl prezident Václav Klaus, který Langovi 8. května 2007 udělil hodnost brigádního generála. Lang měl totiž před nástupem do funkce pouze bakalářský titul, což na šéfa rozvědky nestačilo.

Sněmovní komise pro kontrolu BIS chtěla Langa vyslechnout už minulý týden kvůli údajnému úniku odposlechů Janouška a exprimátora Pavla Béma. Odposlechy pět let starých hovorů zveřejnil deník MF Dnes. Vyplývá z nich Janouškův vliv na řízení metropole.

Nahrávky podle listu pořídila s povolením soudu BIS. Později je prý získala bezpečností agentura ABL, kterou dřív vlastnil šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta. Kvůli sporu o účast někdejšího zaměstnance ABL, poslance VV Davida Kádnera na zasedání ale jednání komise zkrachovalo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…