Komunista Grebeníček spojil otravy se zločiny Klause, ODS a ODA

18.09.2012 8:03

Metylalkohol má na svědomí už dvě desítky mrtvých. Poslanec KSČM Miroslav Grebeníček z toho viní stát a orgány činné v trestním řízení, které se dlouho vyhýbaly důslednému šetření v oblasti výroby a prodeje alkoholu. Napsal to v komentáři pro Haló noviny.

Komunista Grebeníček spojil otravy se zločiny Klause, ODS a ODA
Foto: kscm.cz
Popisek: Miroslav Grebeníček, poslanec KSČM

Ještě minulý rok se vláda ani policie o nelegální výrobu alkoholu a jeho prodej nezajímala. Vše se změnilo až po řadě úmrtí, kdy se vláda rozhoupala k zavedení prohibice.

Tolerance vlád ke kriminalitě v oblasti lihovin sahá až ke Klausovi

Grebeníčkovi vadí, že odpovědní ministři nikdy nereagovali na jeho důraznou kritiku nečinnosti policie a vlád v případě mnohamiliardových daňových úniků v kauzách topných olejů nebo technického lihu.

„Troufám si tvrdit, že tolerance vlád, policie i justice ke kriminalitě v oblasti výroby a distribuce konzumních lihovin má kořeny už v období vlád ODS vedených Václavem Klausem,“ napsal Grebeníček v Haló novinách. Prý se tehdy ve velkém měnily topné leje v naftu a technický líh v konzumní alkohol. Organizovaný zločin na tom vydělal miliardy. Korupční skandály ODS a ODA vyšuměly do ztracena.

Sám Nečas je příkladem neodpovědného 'pančovaného' vládnutí

Podle Grebeníčka se ze současné tragedie nejspíš nikdo nepoučí. „Už jen proto, že vláda, která zareagovala až na mrtvé, má s výrobci a distributory pančovaného lihu mnoho společného. Sám Nečasův kabinet je totiž příkladem neodpovědného, 'pančovaného' vládnutí,“ tvrdí v komentáři pro Haló noviny.

Premiér „pančuje“ svůj kabinet profláknutými dinosaury. Může někomu takovému jít v prvé řadě o občany? Může taková vláda ochranít občany a řádně spravovat stát? Podle Grebeníčka ne.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…