Komunista v hrůze: Nemáme podniky, jen armádu nezaměstnaných

10. 2. 2014 17:26

Z hlediska nezaměstnanosti čelí naše republika nejhorší situaci v moderní historii Česka. Armáda nezaměstnaných neubývá, naopak narůstá do hrozivých rozměrů. Toho si všímá i komunistický poslanec Vojtěch Adam. Srovnává dnešní situaci s velkou hospodářskou krizí z minulého století. Jeden rozdíl tu ale vidí. Tehdy jsme prý ještě měli podniky, ve kterých bylo možné československé občany zaměstnat.

Komunista v hrůze: Nemáme podniky, jen armádu nezaměstnaných
Foto: archiv VA
Popisek: Poslanec a starosta Ivančic MUDr. Vojtěch Adam (KSČM)

„Tak dnes jsme se dočetli zprávu, že nezaměstnaných je už 630 000, nejvíc v historii České republiky. Přitom v roce 1932, v době hluboké hospodářské krize, jenž byla hlavním tématem diskuzí tehdejší společnosti, bylo v celém Československu přibližně 740 000 nezaměstnaných. Jaký rozdíl proti dnešku! Zatímco tehdejší období vnímáme optikou historických dokumentů a představujeme si velkou hospodářskou krizi jako hrozivou dobu dlouhých front lidí v otrhaných kabátech na trochu horké polévky na promrzlé ulici – dnešní krize, soudě podle dnešních novinových titulků, je v podstatě normální, poklidný život. 630 tisíc nezaměstnaných v desetimilionové zemi? Vždyť se vlastně vůbec nic neděje…“ poznamenává ironicky politik.

Adam, stejně jako další politici, připomíná, že skutečná situace bude ještě mnohem horší, protože příslušné úřady neevidují zdaleka všechny občany bez práce. Dlouhodobě nezaměstnaní jsou z evidence vyřazováni, jiní se na úřad ani nepřihlásili a pracují načerno.

Jeden rozdíl oproti situaci ze třicátých let minulého století tu ale je. Dnes lidé žijí více na dluh. Trpí tím i stát, který musí vydávat podstatně více peněz na politiku. K dovršení všeho zlého navíc už ve většině případů nedrží čeští podnikatelé v rukou podniky, kde by mohli zaměstnat řadu lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …