Komunisté dál ostřelují církevní restituce: Referendem

12.11.2013 13:18

KSČM věří, že se jí podaří vyvolat referendum o církevních restitucích. Hodlá o tom jednat se sociální demokracií, uskupením ANO i s Úsvitem přímé demokracie. Počet poslanců těchto stran přesahuje i ústavní většinu a komunisté věří, že v tomto počtu dokážou s restitucemi ještě něco provést. Oznámili to na tiskové konferenci.

Komunisté dál ostřelují církevní restituce: Referendem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip, předseda KSČM
reklama

"Považujeme je za špatné a odporující zájmům české společnosti," zdůraznil předseda komunistů Vojtěch Filip. Nabízí se přitom otázka, jak se k církevním restitucím postaví hnutí ANO. Jeho předseda, miliardář Andrej Babiš, si umí představit, že církve budou vstřícnější, zatímco první místopředsedkyně Věra Jourová dala najevo, že je i vzhledem k verdiktu Ústavního soudu považuje v zásadě za uzavřené.

Komunistům se také nelíbí, že velké sněmovní výbory budou mít nadále relativně velké množství členů - v tuto chvíli 27 - přičemž komunisté prosazují menší a efektivnější tělesa. Staví se také proti sloučení výborů pro obranu a bezpečnost. Právě v něm by mohly být po sloučení problémy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

16:57 Uprchlíci zůstanou u nás, nebudeme je moci ani zavřít. Zmizí v ghettu! Publicista odhalil „špeky“ v bruselském plánu

Komentátor Marian Kechlibar pečlivě prostudoval nový návrh Evropské unie o „povinné solidaritě“ s up…