Komunisté podpoří Babišovi prodloužení nouzového stavu. Jde o „režim na Velikonoce“

25.03.2021 14:06

Vedení KSČM doporučí svým poslancům, aby vládě podpořili prodloužení nouzového stavu. Neřeklo, jaké prodloužení mají poslanci podpořit, ale podle místopředsedy strany Petra Šimůnka je nejdůležitější udržet „v nějakém režimu“ Velikonoce. O vládním návrhu na prodloužení bude sněmovna jednat v pátek.

Komunisté podpoří Babišovi prodloužení nouzového stavu. Jde o „režim na Velikonoce“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip

„Nejdůležitější je, abychom udrželi Velikonoce v nějakém režimu,“ cituje komunistu Šimůnka server IDNES.cz. Jak dlouhé prodloužení nouzového stavu podpoří, to už vedení nechá na poslaneckém klubu.

Dosavadní nouzový stav skončí 28. března, vláda již avizovala, že chce žádat jeho prodloužení se zachováním téměř všech lockdownových omezení. Měl by být prodloužen o čtyři týdny, i když třeba ministr vnitra Jan Hamáček naznačoval, že by mohlo stačit jen 14 dní. Hlavním cílem je zabránit nežádoucím mezilidským kontaktům o velikonočních svátcích.

V pátek se v Poslanecké sněmovně opět očekává ostrá rozprava, část opozice podporu dalšího prodlužování uzavření země odmítá. Již v únoru vláda s návrhem na nouzový stav neuspěla, posléze byl krkolomně prodlužován přes návrh hejtmanů.

S podporou KSČM ale vládě má v Poslanecké sněmovně většinu, takže se tentokrát dá očekávat schválení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jste na to vzal peníze?“ Šafrovi je horko. Chtěl vám do schránek naházet dva miliony kusů novin, nevyšlo to. Miliardář prý zabránil. Jenže teď je vše jinak

18:33 „Kde jste na to vzal peníze?“ Šafrovi je horko. Chtěl vám do schránek naházet dva miliony kusů novin, nevyšlo to. Miliardář prý zabránil. Jenže teď je vše jinak

Novinář a velký bojovník proti vládě Andreje Babiše Pavel Šafr chtěl před volbami rozeslat lidem mil…