Komunisti hodnotí Zemanův projev: Málo kritiky k vládě a omlouvání vlastních vystoupení

26.12.2014 15:11 | Zprávy
autor: bra

K vánočnímu projevu prezidenta Miloše Zemana, který dnes odvysílala Česká televize a TV Nova, se vyjádřili i zástupci KSČM. Její lídr Vojtěch Filip pochválil Zemana za slova o naději, kterou přinesla tomuto státu nová vláda. Jeho kolegyně Miloslava Vostrá zase komentovala prezidentovy omluvy jeho vlastních kontroverzních vystoupení.

Komunisti hodnotí Zemanův projev: Málo kritiky k vládě a omlouvání vlastních vystoupení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech svůj vánoční projev

Filip uvedl, že souhlasí s prezidentem, že ona naděje, která vzešla z mimořádných voleb, a vytvoření nové politické vlády jsou skutečně hnacím motorem změny ve společnosti.

„Překvapilo mě, jak málo kritický byl k vládě současné, a to, že za jediný spor považuje služební zákon, mně nestačí, protože vnímám, že spor o majetková přiznání, který je nesplněn, je sporem mnohem větším, než je neodpolitizování státní správy. Vzhledem k tomu, že v Poslanecké sněmovně již návrh zákona o majetkovém přiznání z dílny KSČM leží, nejsem tak velký optimista, že by vládní koalice tento návrh zákona chtěla urychlit," uvedl Filip.

Pokud jde o samotnou ekonomickou situaci České republiky, je Filip přesvědčen, že je před námi ještě hodně úkolů. „Krize, která je přítomna v české společnosti, vyžaduje více než jen zvýšit minimální mzdu a zvýšit výkon ekonomiky, " řekl lídr komunistů.

Jeho partajní kolegyně Miloslava Vostrá pak bez výhrad souhlasila s prezidentovým názorem, aby česká zahraniční politika byla suverénní, bez jakéhokoliv vnějšího ovlivňování. „V závěru projevu se prezident snažil vysvětlit některá svá kontroverzní vystoupení. Je však na občanech, zda tyto jeho argumenty přijmou," reagovala Vostrá na vánoční poselství Miloše Zemana.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…