Komunisty ne, přinesou nám roky v p*deli, hlásal mladý muž v ČT

04.12.2012 7:21

Pořad Reportéři ČT přinesl reportáž mimo jiné z Jihočeského kraje, kde studenti z třeboňského gymnázia již několik týdnů protestují proti komunistické radní pro školství Vítězslavě Baborové. Ukázal mluvčího demonstrujících studentů i komunistickou radní, která tlaku gymnazistů zatím čelí.

Komunisty ne, přinesou nám roky v p*deli, hlásal mladý muž v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Třešně, symbol KSČM
reklama

V Českých Budějovicích již demonstrovali proti komunistické radní pro školství za podpory dalších lidí gymnazisté z Třeboně. ČT natáčela s tváří jejich protestu Dominikem Hořejším na demonstraci, na které se na výročí 17. listopadu se sešlo na hlavním budějovickém náměstí zhruba 1500 lidí.

„Všichni tito lidé si pravděpodobně uvědomili, že po třešních přichází onen specifický druh stolice,“ řečnil z pódia gymnazista Hořejší. Následně dodal, že nechce, aby zde byly další čtyři roky v p*deli.

Publicista a bývalý disident Jan Urban do kamery vyjádřil názor, že kdyby se třiadvacet let po válce dostávala v Německu k moci NSDAP, tak by to svět nejspíš nepřipustil.

„Tady jsou myšlenky komunismu spojovány s fašismem. A to staří komunisté, kteří byli protifašistickými bojovníky, nesou strašně těžce,“ poznamenala v pořadu ČT Baborová, načež uvedla příklad svého tchána, který se tím prý velmi trápí. „Komunista vždycky bojoval proti fašismu a je mi líto, že mezi mladými lidmi je taková demagogie,“ dodala.

Druhé demonstrace v Českých Budějovicích se zúčastnilo asi 250 lidí. Promluvil k nim například profesor třeboňského gymnázia Martin Rosocha. „Padlo tady, že bychom komunisty měli pustit k moci, aby se mohli zdiskreditovat. Ale já myslím, že komunisté jsou už zdiskreditovaní na věčné časy,“ prohlásil učitel a publikum mu zatleskalo.

Další protesty jihočeských studentů se podle pořadu ČT chystají na 18. prosince, první výročí úmrtí Václava Havla.     

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…