Končíme. Teď už bude klid, vzkázal Babiš podnikatelům

22.01.2017 16:58

Především pravicová TOP 09 a ODS takřka dnes a denně upozorňují na to, že vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) a Andreje Babiše (ANO) nelení a hází podnikatelům pod nohy jeden klacek za druhým. Stačí se podívat na kontrolní hlášení k DPH nebo EET, které připravil ministr financí Babiš, anebo zákaz kouření v restauracích či tzv. pamlskovou vyhlášku, která jde za ČSSD. Babiš podnikatelům slibuje, že teď už budou mít pokoj.

Končíme. Teď už bude klid, vzkázal Babiš podnikatelům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Když nastupovala k moci vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), premiér sliboval, že postaví českou ekonomiku na nohy. Narážel při tom na odpor svého ministra financí, který důrazně odmítal zvyšovat daně. Šéf státní kasy plánoval lépe vybírat daně současné. A ve třetím roce vlády z celkových čtyř skutečně spatřily světlo světa kontrolní hlášení k DPH a elektronická evidence tržeb. Pravicové strany Babišovi zavedení těchto nástrojů vytrvale vyčítají a Babiš teď na sociální síti Facebook slibuje, že podnikatelé už od něj budou mít klid.  

„Mám pro vás docela důležitou zprávu. Kontrolním hlášením a EET to skončilo. Teď už budeme připravovat projekty, abychom podnikatelům hlavně ulehčovali život. V týdnu jsem jim to říkal, když jsem byl v Olomouci na konferenci o EET a při návštěvách majitelů hospod a drobných podnikatelů. Zase jsem se toho od nich spousty dozvěděl,“ prozradil na Facebooku.

Sluší se dodat, že zavedení kontrolního hlášení i EET si ministerstvo financí pochvaluje. Náměstkyně pana ministra Alena Schillerová v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize ohlásila, že díky EET vzrostly meziročně tržby v restauracích o 100 procent. Oznámila také, že díky kontrolnímu hlášení DPH se na daních vybralo o deset miliard víc. Ekonomové taktéž přítomní ve studiu však její čísla zpochybnili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…