Konec Jaromíra Soukupa: Přišel mu dopis z Hradu. Máme ho. A on už taky

15.01.2020 9:31

Je to definitivní. Pořad Týden s prezidentem končí. Šéfovi televize Jaromíru Soukupovi poslal mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček dopis, v němž spolupráci ukončuje. Text dokumentu zveřejnila prezidentská kancelář na svých webových stránkách. Ovčáček přeje Soukupovi hodně spokojenosti do nového roku a konstatuje, že pořad už vyčerpal svůj potenciál.

Konec Jaromíra Soukupa: Přišel mu dopis z Hradu. Máme ho. A on už taky
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: První novoroční díl Týdne s Jaromírem Soukupem
reklama

Generálnímu řediteli TV Barrandov dorazil dopis podepsaný hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem, v němž prezidentův muž oznamuje Soukupovi konec spolupráce. 

Definitivně se potvrdilo, že žádný další Týden s prezidentem se už na obrazovkách neobjeví. Hrad už dříve ve vyjádření pro některá média uvedl, že pracuje na nové mediální koncepci.

Anketa

Řídili by Piráti Českou republiku dobře?

3%
97%
hlasovalo: 21187 lidí

Slunné dny ve vztazích podnikatele Jaromíra Soukupa s Pražským hradem jsou pryč. Celkem jednoznačně to plyne z posledního dění a způsobu, jakým bylo pravidelné natáčení rozhovorů hlavy státu se Soukupem skončeno. Tedy nikoli společné oznámení o dohodě, nýbrž jednostranné ukončení z Hradu.

Ovčáček v dopise Soukupovi, kde ho oslovuje „vážený pane generální řediteli“, píše, že pořad Týden s prezidentem měl ve své době své místo a byl pro diváky přínosem. „Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad ‚Týden s prezidentem‘ na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál, a nemůže tedy přinést nové impulsy,“ píše nemilosrdně mluvčí Hradu.

Anketa

Pokud se Jaromír Soukup rozejde se Zemanem, budete dále koukat na TV Barrandov?

41%
22%
hlasovalo: 10574 lidí

„Dovolte mi proto, abych Vás informoval o svém rozhodnutí, že pořad ‚Týden s prezidentem‘ na TV Barrandov již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky. Se zahájením natáčení proto již nepočítáme,“ oznamuje v dopise.

Po těchto nepříjemných sděleních však mluvčí Ovčáček neopomněl v psaní Jaromíru Soukupovi popřát další životní úspěchy. „Zároveň mi dovolte, vážený pane generální řediteli, abych Vám poděkoval za Vaši profesionalitu, vstřícný přístup i čas věnovaný pořadu ‚Týden s prezidentem‘ na TV Barrandov. Přeji TV Barrandov, aby dál rozvíjela úspěšně své aktivity a získávala další diváky. Vám osobně pak u příležitosti zahájení nového roku 2020 přeji pevné zdraví a životní spokojenost,“ dodává mluvčí prezidenta a končí dopis se slovy: „V dokonalé úctě, Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky.“

Jaromír Soukup se v posledních dnech začal na sociálních sítích vyjadřovat proti Zemanovi. Byl to přitom právě Soukup, který po prezidentově boku delší čas stál a za způsob vedení rozhovorů dokonce čelil kritice, že jsou příliš přátelské. Jak se ukázalo, nic netrvá věčně.

Nicméně, podle našich informací si Soukup se Zemanem nijak osobně do vlasů nevjeli. Za náhlým přerušením vztahů tak musí být něco jiného.

Poslední vydání pořadu Týden s prezidentem odvysílala TV Barrandov v půli prosince. Všeobecně se očekávalo, že po Novém roce dojde po vánoční pauze k jeho obnovení. Opak je pravdou. Natáčet se nebude ani žádný poslední, „rozlučkový“, díl. 

Každotýdenní téměř hodinové rozhovory s prezidentem republiky se na TV Barrandov začaly objevovat v roce 2017. 

CELÝ DOPIS JIŘÍHO OVČÁČKA JAROMÍRU SOUKUPOVI:

Vážený pane generální řediteli,

v těchto dnech připravuji z pozice ředitele Odboru tiskového Kanceláře prezidenta republiky a tiskového mluvčího prezidenta republiky nový plán pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky. Tato činnost je odpovědností mně svěřenou a vyžaduje pečlivé rozvažování. 

Nedílným prvkem přípravy nového plánu je zhodnocení mediálních aktivit uplynulých let a posouzení jejich přínosu pro budoucí období. 

Součástí balíčku pravidelných mediálních aktivit v minulých letech byl i pořad „Týden s prezidentem“, který vysílala TV Barrandov, a který jste moderoval. Při hodnocení uplynulého období jsem dospěl k závěru, že ve svém čase šlo o pořad, který byl pro diváky přínosem a měl své místo. 

Pokud jde o etapu od roku 2020 do roku 2023, kdy skončí druhé funkční období prezidenta republiky, situace je zcela odlišná. Dospěl jsem k závěru, že pořad „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov již vyčerpal svůj potenciál a nemůže tedy přinést nové impulsy.

Dovolte mi proto, abych Vás informoval o svém rozhodnutí, že pořad „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov již nebude zařazen do nového plánu pravidelných mediálních aktivit prezidenta republiky. Se zahájením natáčení proto již nepočítáme.

Zároveň mi dovolte, vážený pane generální řediteli, abych Vám poděkoval za Vaši profesionalitu, vstřícný přístup i čas věnovaný pořadu „Týden s prezidentem“ na TV Barrandov. 

Přeji TV Barrandov, aby dál rozvíjela úspěšně své aktivity a získávala další diváky. Vám osobně pak u příležitosti zahájení nového roku 2020 přeji pevné zdraví a životní spokojenost.

V dokonalé úctě,

Jiří Ovčáček

ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…