Konec obstrukcí a žvanění, vyhlásila koalice. Bartošek má přepsat jednací řád

21.5.2022 7:45 odp.

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) by měl být nově také šéfem skupiny, která má zabránit dlouhým opozičním obstrukcím. V rozhovoru CNN Prima News popsal mimo jiné to, jak má skupina žvanění v dolní parlamentní komoře zabránit. „Změníme jednací řád,“ uvedl Bartošek.

Konec obstrukcí a žvanění, vyhlásila koalice. Bartošek má přepsat jednací řád
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

Bartošek byl podle svých slov pověřen tím, aby se ujal novelizace jednacího řádu. „Je to vždy velmi složitý a náročný proces, který není vždy korunován úspěchem. V tento moment budu rozesílat mail na všechny poslanecké kluby, aby za sebe delegovaly jednoho člověka, který se bude změně jednacího řádu věnovat,“ poznamenal Bartošek.

Ing. Jan Bartošek

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • místopředseda PS PČR

Podle jeho slov to nebude úplně jednoduchá práce, protože na možnosti blokovat projednávání v jednacím řádu se nahlíží jinak v koalici a jinak v opozici. 

„Budeme se tedy snažit najít rovnováhu mezi tím, aby opozice mohla vyjádřit svou nevoli, a na druhou stranu, aby koalice byla schopná prosadit své priority. Tedy to, s čím jsme šli do voleb. Lidem jsme slíbili, že řadu věcí změníme. A k tomu potřebujeme, aby Sněmovna fungovala,“ uvedl Bartošek, že nesmyslné žvanění, které není k věci, se špatně vysvětluje. 

Zároveň zmínil, že jednací řád se podle společné gentlemanské dohody mění až od dalšího volebního období. „Měníme to pro další volby, což mi připadá fér,“ řekl. 

Závěrem se Bartošek vyjádřil i k tomu, jaká v Poslanecké sněmovně panuje atmosféra. Je unaven z obstrukcí a z nočních jednání? „Unavený z toho nejsem, spíš mě to lidsky mrzí, že pro opozici je nadřazený politický boj nad schopností vidět, že je potřeba pomoct lidem, zajistit bezpečnost České republiky, že se vedou zbytečné konflikty, které nikomu nepomáhají. Bere to sílu, energii a v konečném důsledku z toho všichni poslanci vycházejí nelichotivě,“ podotkl Bartošek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začali jsme se tomu hrozně smát.“ Langšádlová a Richterová terčem posměchu. Ale pak humor přešel

16:16 „Začali jsme se tomu hrozně smát.“ Langšádlová a Richterová terčem posměchu. Ale pak humor přešel

Občanská aktivistka Jana Jochová z Aliance pro rodinu byla hostem pořadu XTV.cz. Ministryně Helena L…