Korespondenční volba? Poslední průzkum preferencí naznačil mnohé. Expert má jasno

02.06.2022 20:26 | Komentář
autor: jma

Sociolog Petr Hampl komentuje nedávno zveřejněný průzkum agentury SANEP, podle kterého by se v současnosti do Poslanecké sněmovny nedostaly tři z pěti vládních stran: Piráti, lidovci a TOP 09. „Odhaduji, že je to jenom začátek,“ říká Hampl, že průzkumů s tímto výsledkem bude přibývat.

Korespondenční volba? Poslední průzkum preferencí naznačil mnohé. Expert má jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl

Podle květnového průzkumu agentury SANEP by volby do Poslanecké sněmovny vyhrálo hnutí ANO se ziskem 30,1 %. Zatímco opoziční hnutí ANO roste, podpora vládních stran trvale klesá. Silnou pozici si zatím drží ODS s 19,6 procenta, která ale podle průzkumu přebírá voliče svých koaličních partnerů.

Před branami do Sněmovny by aktuálně zůstali Piráti se ziskem 4,6 procentního bodu. Ještě hůře by dopadli lidovci, které by volila necelá 4 % voličů, a trvalý pokles preferencí dostal až na 3,3 % TOP 09.

Zatímco vládní strany kvůli nezvládání inflace a rostoucím cenám strádají, obě opoziční strany rostou, nejvýrazněji SPD Tomia Okamury. Ten je nejhlasitějším kritikem vládní pětikoalice a SPD se i díky tomu dostala až na květnových 14,3 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Příjmy

Já bych řekla, že většina lidí v ČR nemá ani ten průměrný příjem, ale spíš podprůměrný. Jestli jsou pro vás tito lidé prioritou, co s uděláte s tím, aby jejich příjmy a životní úroveň byly lepší? Zatím jsme se toho od vás kromě kritiky jiných moc nedočkali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proměna Andreje Babiše, které se ani nechce věřit

9:05 Proměna Andreje Babiše, které se ani nechce věřit

VIDLÁKŮV TÝDEN Ukažte mi nahrávku, tomu se ani nechce věřit, směje se moravský zemědělec a bloger Da…