Kott zůstane ve vazbě, mohl by prý pokračovat v trestné činnosti

12.9.2012 4:05 odp.

Okresní soud Praha-východ dnes rozhodl, že bývalý poslanec Petr Kott obviněný v korupční kauze poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, zůstane ve vazbě. Podle soudu je obava, že by mohl utéct, nebo pokračovat v trestné činnosti.

Kott zůstane ve vazbě, mohl by prý pokračovat v trestné činnosti
Foto: repro TV Nova
Popisek: Petr Kott a Kateřina Pancová

Kott patří spolu se svou partnerkou, ředitelkou kladenské nemocnice Kateřinou Pancovou, mezi skupinu osob obviněných v Rathově kauze. Oba se podle policejních odposlechů podíleli na machinacích se zakázkami ve středočeských nemocnicích. Jeho advokát Tomáš Sokol podal proti rozhodnutí stížnost, rozhodnutí tedy přezkoumá vyšší instance.
    

Soud od minulého týdne řeší žádosti všech vazebně stíhaných lidí v Rathově kauze, dnes také ponechal ve vazbě členku představenstva společnosti ML Compet Lucii Novanskou. Zamítl jí tím nabídku peněžité záruky ve výši 500.000 korun, nabídku písemného slibu a probačního dohledu. Důvodem je podle soudu obava, že by v trestné činnosti pokračovala.    

U dvou obviněných již soud uvedl, že by se na svobodu mohli dostat. Jde o šéfa stavební společnosti Konstruktiva Branko Pavla Drážďanského a předsedu představenstva společnosti Puro-Klima Martina Jireše. Kvůli stížnosti státního zástupce se však případy bude také zabývat ještě Krajský soud v Praze.
 

Rathovi stanovil okresní soud jako přípustnou na propuštění z vazby čtrnáctimilionovou kauci. Toto rozhodnutí však v úterý krajský soud zrušil a stanovil, že finanční záruka není přípustná. Soud minulý týden nechal ve vazbě také Pancovou, přičemž nepřipustil žádnou z nabízených záruk, protože prý hrozí to, že by mohla uprchnout. 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: A_Fotoredakce

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …