Kott zůstane ve vazbě, mohl by prý pokračovat v trestné činnosti

12. 9. 2012 16:05

Okresní soud Praha-východ dnes rozhodl, že bývalý poslanec Petr Kott obviněný v korupční kauze poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, zůstane ve vazbě. Podle soudu je obava, že by mohl utéct, nebo pokračovat v trestné činnosti.

Kott zůstane ve vazbě, mohl by prý pokračovat v trestné činnosti
Foto: repro TV Nova
Popisek: Petr Kott a Kateřina Pancová

Kott patří spolu se svou partnerkou, ředitelkou kladenské nemocnice Kateřinou Pancovou, mezi skupinu osob obviněných v Rathově kauze. Oba se podle policejních odposlechů podíleli na machinacích se zakázkami ve středočeských nemocnicích. Jeho advokát Tomáš Sokol podal proti rozhodnutí stížnost, rozhodnutí tedy přezkoumá vyšší instance.
    

Soud od minulého týdne řeší žádosti všech vazebně stíhaných lidí v Rathově kauze, dnes také ponechal ve vazbě členku představenstva společnosti ML Compet Lucii Novanskou. Zamítl jí tím nabídku peněžité záruky ve výši 500.000 korun, nabídku písemného slibu a probačního dohledu. Důvodem je podle soudu obava, že by v trestné činnosti pokračovala.    

U dvou obviněných již soud uvedl, že by se na svobodu mohli dostat. Jde o šéfa stavební společnosti Konstruktiva Branko Pavla Drážďanského a předsedu představenstva společnosti Puro-Klima Martina Jireše. Kvůli stížnosti státního zástupce se však případy bude také zabývat ještě Krajský soud v Praze.
 

Rathovi stanovil okresní soud jako přípustnou na propuštění z vazby čtrnáctimilionovou kauci. Toto rozhodnutí však v úterý krajský soud zrušil a stanovil, že finanční záruka není přípustná. Soud minulý týden nechal ve vazbě také Pancovou, přičemž nepřipustil žádnou z nabízených záruk, protože prý hrozí to, že by mohla uprchnout. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: A_Fotoredakce

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…