Kr*sa a šm*jd, dobře vám tak, Fialo. Ošklivá věc ohledně opozice. Teď bude potřeba najít dohodu. Nebude to lehké ani hezké?

13.10.2021 16:24 | Zprávy

Mezi těmi, kdo už nějakou dobu komentují českou politiku a veřejný život je i venkovský blogger Vidlák. Zaujaly ho výsledky voleb, ve kterých voliči vykroužkovali Piráty. Bartoš podle něho sedl na lep Mikuláši Minářovi i Vítku Rakušanovi. Druhého zmíněného Vidlák vůbec nešetří, označuje ho krysu a šmejda. A nyní s ním bude muset jednat Petr Fiala. Což mu blogger ze srdce přeje.

Kr*sa a šm*jd, dobře vám tak, Fialo. Ošklivá věc ohledně opozice. Teď bude potřeba najít dohodu. Nebude to lehké ani hezké?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Bartoš s Vítem Rakušanem v Pardubicích

Podle Vidláka Starostové vykroužkování Pirátů zamýšleli. Slovo sice nepoužívali, ale voličům prý vysvětlili, co se od nich očekává. Podle autora se jedná o klasickou taktiku Starostů, kdy díky straně s celostátním dosahem vylezou nahoru. Ale zajímavé mu přijde hlavně to, že Piráti si toho nebyli vědomi, a spekuluje, že je možné, že si Piráti všimli až pozdě.

Zvláštní pozornost věnuje Vidlák Ivanu Bartošovi, který podle něho dělal proti Babišovi, co mohl, vymezoval se a přikyvoval Mikuláši Minářovi, když strany vybízel k předvolebním koalicím. „Po celou volební kampaň Bartoš nikdy neopomněl zdůraznit, jak špinavou kampaň proti Pirátům Babiš vede. Jak straší a dezinformuje veřejnost. A vůbec si nevšiml, že ten skutečný nefalšovaný slizký hajzl stojí vedle něj na stejném pódiu. Vůbec ho nenapadlo, že ten usmívající se Vítek Rakušan, co ho plácá po ramenou a hraje si na jeho kamaráda, už to má dávno vymyšlené a připraví Piráty o všechno,“ tvrdí autor, že vykroužkování Pirátů proběhlo s Rakušanovým vědomím. „Je lepší mít německou divizi před sebou než francouzskou za sebou. Bartoš teď na vlastní kůži zjišťuje, jaký je rozdíl mezi protivníkem a šmejdem,“ dodává.

Navíc si podle bloggera Bartoš ani stěžovat nemůže. „Ani ozvat se nemůže, protože by byl k smíchu. Nejen u cizích, ale i u svých. On teď musí zachovat dekórum a tvářit se, že ho úspěch Starostů těší. Jo jo, pro svrhnutí Babiše není žádná oběť dost velká. Normální člověk by se teď ozval. Řekl by nahlas, že si hřál na prsou hada. Ale... Bartoš nemůže. Dokonce s ním možná bude sedět ve vládě,“ směje se předsedovi Pirátů a označuje Rakušana za krysu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

Proč jste vlastně založili novou frakci?

K čemu je to přesně dobré, pro nás? Četla jsem, jaké máte priority, ale chápu to správně, že doteď jste je bez nové frakce nemohli prosazovat? Proč? A co říkáte na to, jak založení hlavně vládní politici kritizují a tvrdí, že bude sloužit zájmům Ruska? I když podle nich slouží Rusku každý, kdo má ji...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…