Krajan Jírovec velmi ostře: Část české populace se tváří, jako by terorismus byl v genetické výbavě těch "čmoudů" a "kozomrdů"

22.11.2015 11:46

JINÝMA OČIMA Určitá část české populace se tváří, jako by terorismus byl součástí genetické výbavy lidí označovaných za "čmoudy" a "kozomrdy". Už samotný termín "ilegální migrant" je nesmyslný. Krajan z Kanady a biolog Jiří Jírovec se pro ParlamentníListy.cz rozhovořil o krizi hodnot a selhání prezidenta Miloše Zemana. Právě totiž přiletěl z Kanady.

Krajan Jírovec velmi ostře: Část české populace se tváří, jako by terorismus byl v genetické výbavě těch "čmoudů" a "kozomrdů"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Jírovec

"V den, kdy prezident Miloš Zeman řečnil na Albertově, jsem letěl z Ottawy přes Paříž do Prahy," začíná přírodověděc Jiří Jírovec a pokračuje: "V Ottawě se pomalu usazuje nová vláda, která chce pozměnit kanadskou zahraniční politiku z konfrontační na tu, pro kterou Kanada bývala oceňována. Raději udržovat mír než bombardovat cizí území. Syn patrně nejpopulárnějšího ministerského předsedy Pierra Trudeaua, Justin, slibuje změnu, na kterou Kanada během vlády Stephena Harpera dlouho čekala."

Jak získávají Američané srdce Iráčanů

"Když jsem jel na letiště, respektive na vlakové nádraží, odkud poněkud paradoxně jezdí autobus KLM/AF nahrazující let z Ottawy do Montrealu, byla na radiu CBC slyšet diskuse o tom, že jednou budou zbraně tak dokonalé, že roboti převezmou mravní odpovědnost střelce za rozhodnutí zmáčknout kohoutek a zabít. Dnešní voják tuto odpovědnost nicméně vlastně také nemá. Rozhodují za něj nadřízení. Roboti možná jednou získají stejně zelené čipy," říká pro ParlamentníListy.cz.

Moderátorka rádia CBC podle Jírovce připomínala vzdálené kolegy z České televize, kteří se sotva kdy na něco podstatného zeptají. Nezeptala se ani na to, kolik tyhle hračky stojí a proč je vojáci na politicích neustále vyžadují. Když dokončoval Bush junior nedokončený neboli "unfinished" business v Iráku, mluvil o tom, že USA musejí získávat srdce a mysl Iráčanů. Moc se to nepovedlo ani tam, ani posléze v Afghánistánu. Každá vybitá svatba nebo rodina, tedy collateral damage, jak zní vojenský eufemismus, vkládá do hlav postižených příbuzných nenávist vůči svobodoserům. Další diskuse se týkala neuvěřitelného plýtvání potravinami. Kanada ročně vyhodí zhruba třetinu toho, co se dostane do obchodů. Střízlivý odhad ztrát je třicet miliard dolarů ročně.

Po útocích na francouzském letišti

Tři dny po teroristickém útoku neneslo podle mínění Jírovce pařížské Letiště Charlese de Gaulle žádné stopy policejní přítomnosti. Nikde vojáci a nikde samopaly. A přesun mezi terminály byl stejně chaotický jako vždy. Možná by tam měly jezdit exkurze těch politiků, kteří neustále brojí proti uprchlíkům a argumentují tím, že jsou, až na Ukrajince, neslučitelní s naší civilizací.

Jak říká Jírovec, nelze přehlédnout, že je personál daleko víc barevný než bílý. Není žádný důvod, proč by mezi barevnými a bílými musela být nějaké přehrada. Ta vzniká, není-li společnost ochotna přistěhovalce začleňovat a místo toho je odsune s nějakou podporou do oblasti, kde "zghettují".

Zeman bohapustě žvaní

"Cestou jsem sledoval projev prezidenta Zemana. Je to poprvé, kdy jsem se nemohl zbavit dojmu, že ten člověk bohapustě žvaní. Byť zpaměti. Jistě, sbírá politické body pro příští prezidentskou volbu, ale jako hlava státu by se měl distancovat od politiků typu Černocha a Konvičky. Takové spojení mu totiž neumožňuje, aby vyslovil jakýkoli názor, který nezapadá do současné politické poptávky," říká.

Vezměme tuto část jeho projevu jako příklad: "Když se ptám, co způsobuje migraci, pak vím, že velká většina těchto ilegálních migrantů jsou mladí, dobře živení muži. A já se ptám, proč tito muži nebojují za svobodu své země proti Islámskému státu. A pokud přicházejí ze zemí, kde se nebojuje, ptám se, proč nepracují pro svoji vlast a pro její zvelebení, aby jejich země překonala dosavadní zaostalost."

"Už samotný termín 'ilegální migrant' je nesmyslný. Není to tak dlouho, co západní propaganda tvrdila, že člověk, zejména občan komunistického státu, má právo žít tam, kde chce, tedy odejít zpoza ostnatých drátů 'tam k nim do svobody'. Z tohoto hlediska tedy ilegální migrant neexistuje. Toho vytvářejí státy, které bezostyšně vykrádají slabší země. Jinak řečeno, ilegální migrant je ten, který není z hlediska bohatých zemí 'vytěžitelný'. Stačí pár pravidel a je vystaráno," dodává.

Zeď mezi USA a Mexikem

"Vytěžitelnost je dobře viditelná ve sportu a tak jsou rasově čistí Evropané hojně doplňováni Afričany. Ti dokonce hrají i v Česku. O Anglii ani nemluvě. Německo si kdysi zvalo pracovníky z Turecka, protože je potřebovalo do svého průmyslu. Když turecká menšina chtěla stejná práva, jaká mají ostatní Němci, bylo jim nabídnuto odstupné 10 000 marek na osobu, když trvale odejdou z Německa. To nakonec selhalo, protože návrat do Turecka byl pro ony původně 'legální migranty' obtížný," pokračuje.

Mimochodem stejný problém podle Jírovce vznikl v USA. Kalifornie bezostyšně používala "ilegální migranty", kteří volně přecházeli hranici a za levný peníz zvyšovali konkurenceschopnost tamního zemědělství. Když pak chtěli pro své rodiny alespoň něco málo z bohatství, které v USA pomáhali vytvářet, byl oheň na střeše. Prý by školy a zdravotnictví stály moc a najednou se začala stavět zeď mezi Mexikem a USA. Taky se tam střílí a někteří lidé se tam organizují podobně jako kdysi v Česku do pomocníků pohraniční stráže.

"Do USA přecházeli přednostně mladí muži, protože ti byli schopni peníze vydělat a posílat je zpátky svým rodinám. Statistiky ohledně poměru mužů, žen a dětí mezi současnými migranty se různí. Pokud Zeman neuvede zdroj, je jeho výrok bezcenný. Zeman říká 'když se ptám, co způsobuje migraci, tak vím …'. Posluchač se ale od něj nedočká vysvětlení, co tu migraci způsobuje. Při srabství českých politiků to je pochopitelné. Zeman nemůže říct, že pouhá válka v Sýrii vyhnala do okolních států na pět miliónů lidí a nepochybně zničila jejich pracovní příležitosti. Netroufne si říct to, co řekl po útocích v Paříži analytik Jan Eisner, že terorismus je vyprovokovaný válkou. A dodal, že sama Francie ve vlastním zájmu bombarduje několik států v Africe," podotýká.

O čmoudech a kozomrdech

"Určitá část české populace se tváří, jako by byl terorismus součástí genetické výbavy lidí, označovaných za čmoudy a kozomrdy. Terorismus samozřejmě existoval a existuje i mezi bělochy. Zapomíná se třeba na Irsko, kde se znesvářily dvě frakce oslavující stejného boha. Zeman si netroufne říct, co říká novinář českého původu Andre Vltchek o tom, jak bohaté země nejrůznějšími způsoby vysávají bohatství z Afriky," dodává.

Zeman se ptá, proč ti mladí muži nezůstanou doma a nebojují za svobodu své země proti Islámskému státu. Jenže, doplňuje Jírovec, za co, koho a proti komu mají bojovat. Proti Kurdům, kteří vytvářejí svůj vlastní stát z části Iráku, ale nemají přízeň Turecka? Proti Asadovi, aby ještě víc rozbili svoji Sýrii? Nebo s USA a nějakou koalicí tak nějak proti všem? A hlavně co nejdéle, protože sám Islámský stát je výborný strašák, který umožňuje zbrojit a dovyzbrojovat a vydělávat na válce. Jen tak na okraj, Islámský stát prý vydělává na prodeji historických památek. Lze se ovšem dočíst, že ty nalézají trh v USA.

"Opravdu si někdo myslí, že muslimové budou bojovat jen proto, že se tam Američanům a Evropanům nechce? Prý si mají ten bordel, který tam Západ způsobil, vyřešit podle našich plánů sami. My nechceme, aby se vojáci vraceli v igelitových pytlích. Politiky, i kanadské, již přestalo bavit 'vítat' rakve na letišti. Je to špatné pro pověst vlády. Tak si přijdou jednou za rok zabrečet ke hrobům neznámého vojína. Poslechněte si Karla Kryla," vysvětluje.

Zemanova řešení: Války, rakety, bomby

"Pokud jde o zvelebování vlastní země, tak proč tolik lidí uteklo v roce 1968 z Československa, místo toho, aby zvelebovali vlastní zem? Tam se tehdy nebojovalo, ani nepopravovalo, a v podstatě ani nestřílelo. Po srpnu 1968 vládla deziluze, ale kde nevládne? Je pravda, že mnoho umělců zůstalo a 'protrpělo' se normalizací až k famóznímu veselí všech celebrit u tří Menšíkových Silvestrů v letech 1977 až 1979. Chrabří hrdinové zůstali a posloužili svému lidu docela dobře. Všichni současní komunistobijci tam seděli a mnozí i účinkovali," vzpomíná.

"Zeman je ekonom, takže by bylo zajímavé vědět, jak si takové zvelebování představuje v zemích, které jsou ovládány zahraničním kapitálem. Když to neřekne, tak to je stejný blábol, jako když jistý Švejnar říká českým dělníkům, že by měli žádat vyšší mzdy. Oni by to dělali, kdyby neměli strach, že mohou ztratit práci. Zeman nemá jiné řešení než válku, rakety, bomby a mrtvé. Zapomíná, že se bude opakovat krach, který zažil Bush junior. Místo získání srdcí a duší kdesi v Africe anebo na Středním východu získáme nové nepřátele. Všichni žvaní o zachování 'našich hodnot' aniž by je jakkoli definovali. Je-li naší hodnotou svoboda, pak lze říct, že utahování šroubů kvůli několika atentátům je přílišnou daní, kterou nakonec společnost zaplatí," podotýká pro ParlamentníListy.cz Jírovec.

"Připomeňme si, že podle bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové bylo 500 000 předčasně zemřelých iráckých dětí přijatelnou cenou za svržení Saddáma Husajna a následné rozvrácení té země. Když Evropa a potažmo USA ztratí zlomek tohoto počtu, dochází k okamžitému útoku politiků na námi tak považované svobody. Připomeňme si, že i teror v Severním Irsku byl vyvolán mocenskými zájmy Velké Británie. Když se dostal příliš blízko ke královně, někdo přece jenom řekl 'konec kočkování, chlapci' a dohodl se s teroristy. A katolíci si s protestanty alespoň na chvíli přestali dávat přes držku," dokládá.

Jírovec tvrdě o prezidentovi

Podle Jírovce spolu lidé vyjdou, ale musejí spolu mluvit. Žiletkové a jiné ploty k ničemu nevedou. Je to neprofesionální řešení, které vzbuzuje vášně. Doma i venku. Od politiků se toho nedá moc očekávat, ale kde zůstala média? Pokusil se někdo alespoň o telefonický rozhovor s mladými muži, aby se na veřejnost dostalo i něco jiného, než politické bláboly o nebezpečí a organizovaném rozvracení Evropy, pokud možno v zájmu Putina?, ptá se Jírovec.

"Takové informace mohou ovšem být nebezpečné. Před nějakou dobou jsem četl rozhovor se ženou, která uprchla z Afghánistánu. Reportérka ji přesvědčovala, že se to tam jednou zlepší a děvčata budou chodit do školy. Odpověď byla devastující: "No, my jsme to už v Afghánistánu zažili, jenže to bylo před tím, než jste podporovali boj proti režimu, který se vám nelíbil, a pomohli jste vytvořit Taliban a pak to, co tam je teď. A nyní nám slibujete, že vaše intervence přinese pokrok."

Zeman má právo říct "nikdo sem uprchlíky nezval", ale jako prezident a lidská bytost má povinnost vědět, že oni nezvali nás, tedy Západ, k němuž se hlásíme, k nim. Ke svým slovům ještě Jiří Jírovec, biolog z Kanady, dodává: "Není toho schopen a proto selhává jako člověk. Prokázal to i na Albertově."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Rychetský

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

22:08 Karel Čapek vymyslel slovo robot, Václav Havel humanitární bombardování. Paní Albrightová, jak se vám spí? V Praze se připomínalo bombardování Jugoslávie

REPORTÁŽ Před srbským velvyslanectvím se připomínalo již devatenácté výročí událostí, které značně r…