Krakovský arcibiskup, který si dovolil vystoupit proti LGBT komunitě, má další silné zastání. Tentokrát z Maďarska

14.08.2019 22:32

Stejně jako kardinál Dominik Duka se k podpoře krakovského arcibiskupa Marka Jędraszewského nyní připojil i předseda Maďarské biskupské konference, biskup András Veres. Spolu s Českou biskupskou konferencí a Konferencí biskupů Slovenska tak podporuje prohlášení Jędraszewského, který vyzývá, aby o polemikách LGBT nebyl nikdo vyřazen z veřejné debaty, ale i odpůrcům byla přiznána rovná práva k diskusi. Předsedovi Polské biskupské konference, arcibiskupu Stanislav Gądeckému, Veres napsal dopis, v němž vyjadřuje podporu a solidaritu. Informoval o tom server církev.cz.

Krakovský arcibiskup, který si dovolil vystoupit proti LGBT komunitě, má další silné zastání. Tentokrát z Maďarska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Anketa

Jaký máte názor na Jaroslava Foldynu?

hlasovalo: 16443 lidí
„Z naší historie víme, že vytrvale stát za učením naší víry může mnohokrát vyvolat hněv druhých. Přesto s údivem sledujeme nedávné nespravedlivé útoky, ke kterým došlo na základě toho, že jste pouze vyjádřili učení katolické církve tváří v tvář fenoménu naší doby. Je nepříjemné, že ti, kteří očekávají schválení svého přesvědčení, zároveň odmítají přiznat vám právo vyjádřit se, stejně jako těm, kteří zastávají jiný názor. Jelikož jsou tyto útoky opravdu závažné, chceme tímto listem vyjádřit naši solidaritu a naši bratrskou podporu,“ napsal biskup Veres v dopise adresovaném polskému arcibiskupovi.

Česká biskupská konference a Konference biskupů Slovenska arcibiskupa podpořila poté, co je k podpoře vyzval kardinál Dominik Duka. Ten se důrazně zastal polských kněží, kteří se vzepřeli tlaku, jenž je na ně vyvíjen ze strany LGBT komunity. Podle Duky udělal Marek Jędraszewski správnou věc. Duchovní vycházeli ze slov papeže Františka.

Kristus se obětoval za všechny lidi, i za gaye a lesby, z hlediska věřících jsou i homosexuálové jejich bratry a sestrami. Ale to neznamená, že mohou prosazovat svou ideologii jako jedinou správnou. Právě v tomto duchu se při svém kázání vyjádřil Jędraszewski a půjčil si k tomu také slova papeže Františka. Postavil se za něj předseda Polské biskupské konference, arcibiskup Stanislav Gądecki.

Fotogalerie: - Pochod Prague Pride 2017

Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...

„Tato revoluce zvyků a mravů – řekl papež František 17. listopadu 2014 – často mávala vlajkou svobody – svobody v uvozovkách –, ale ve skutečnosti vedla k duchovnímu a materiálnímu zpustošení bezpočtu lidských bytostí, zejména těch nejzranitelnějších,“ citoval Gądecki papeže, který také zdůraznil, že vštěpovat dětem LGBT ideologii jako jedinou správnou rozhodně není v pořádku.

„Proto vyzývám vlády místních samospráv, aby nepřijímaly rozhodnutí, která by pod zdáním prevence proti diskriminaci skrývala ideologii popírající přirozený rozdíl a komplementaritu obou pohlaví. Vyzývám také poslance, aby se postavili na odpor plánům z prostředí LGBT, jež chce změnit polské právo a zavést takzvaná homosexuální manželství a jejich možnost adoptovat děti,“ pokračoval Gądecki.

„Zároveň vnímám jako varovné, že témata LGBT ideologie se podle posledních zpráv rozšiřují i o ateistickou a satanistickou agendu, tedy o jevy, o jejichž odmítnutí nemůže být celospolečenských pochyb,“ varoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…