Královéhradecký magistrát odstartoval přípravy na volby

08.08.2012 15:33

Úterní čtvrtá hodina odpolední rozhodla o konečném počtu politických stran či uskupení, které budou v krajských volbách bojovat o přízeň voličů. Důkladným přípravám těchto podzimních voleb se nevyhne ani Magistrát města Hradec Králové, který sehraje významnou roli nejen před, ale i v průběhu voleb či po uzavření volebních místností.

Královéhradecký magistrát odstartoval přípravy na volby
Foto: Archiv
Popisek: Volební místnost
reklama

Hradec Králové je rozdělen do sta volebních okrsků. K navýšení došlo před komunálními volbami v roce 2010. Okrsková mapa doznala změny na Moravském Předměstí, což je jedna z nejlidnatěji obydlených částí a díky novým zástavbám se počet obyvatel hlášených k trvalému pobytu v této lokalitě navýšil a zvyšuje se i nadále. Na Moravském Předměstí se tak díky hustotě trvale bydlících obyvatel objevil nový okrsek, a tím pádem i nová volební místnost.

„Novela zákona o volbách do zastupitelstev krajů umožňuje poprvé v letošních volbách do krajských zastupitelstev požádat příslušný obecní úřad, v našem případě magistrát města, o vydání voličského průkazu. Voliči, který nebude moci volit ve volebním okrsku, v jehož stálém seznamu je zapsán, vydá obecní úřad na jeho žádost voličský průkaz,“ vysvětluje novinky doprovázející letošní volby Ľudmila Ducháčová, vedoucí odboru správního na královéhradeckém magistrátu.

Volební místnosti jsou převáženě umístěny ve školách či v jiných veřejně přístupných budovách občanské vybavenosti. Každý volič bude před volbami seznámen s tím, pod kterou volební místnost místně spadá a v zákonné lhůtě před volbami obdrží hlasovací lístky včetně přesných celostátně platných instrukcí. Stovka volebních místností bude pro voliče otevřena ve standardních časech. V pátek 12. října budou moci voliči přijít od 14 do 22 hodin a v sobotu 13. října od 8 do 14 hodin.

„Zaměstnanci magistrátu poskytnou v průběhu konání voleb standardní servis na úseku informačních technologií, stálá pohotovostní služba bude i na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel. Stovka zaměstnanců bude po oba dny v okrskových komisích na území města působit v roli zapisovatelů. Samozřejmostí je příprava všech volebních místností ve městě tak, aby vyhovovaly normám a předpisům, což je každoročně v režii magistrátu. Stejně jako proškolení členů volebních komisí před volbami,“ říká tajemnice magistrátu Markéta Bartušová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…