Křeček? Milion chvilek útočí. Tvrdý vzkaz poslancům, kteří hlasovali „jinak“

13. 2. 2020 15:27

To je manipulace! Ohrazujeme se. Spolek Milion chvilek vyrazil do protiútoku ve věci zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Tvrdí, že poslanci udělali kozla zahradníkem. Jim naschvál.

Křeček? Milion chvilek útočí. Tvrdý vzkaz poslancům, kteří hlasovali „jinak“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zakladatel Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář
reklama

Anketa

Máte rádi Stanislava Křečka?

95%
5%
hlasovalo: 31453 lidí
Představitelé spolku Milion chvilek se důrazně ohradili proti řečem, že si za zvolení Stanislava Křečka do funkce ombudsmana mohou sami. Mikuláš Minář a jeho kolegové toto tvrzení považují za manipulativní a dávají jasně najevo, že veřejnost má právo se ozvat, když nesouhlasí s nějakým politickým rozhodnutím.

Když se ukázalo, že předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek doporučil volit za ombudsmana právě Křečka, o čemž informoval Deník N, Milion chvilek nehodlal mlčet, protože Minář a jeho kolegové považují Křečka za člověka, který svými slovy popírá smysl funkce ombudsmana.

„Zvolit do čela instituce, která má hájit lidská práva a svobody, člověka popírajícího její smysl, je nepřijatelné a je správné to říct nahlas,“ zdůraznili aktivisté.

Pokud dnes někteří poslanci, např. zákonodárce hnutí ANO Patrik Nacher, naznačují, že volili Křečka i z trucu proti Milionu chvilek, dokazuje to prý, že tito poslanci si vlastně instituce ombudsmana neváží.

„Tvrzení, že jsme kvůli těmto stanoviskům zodpovědní za zvolení Stanislava Křečka, je manipulace veřejným míněním. Copak se lidé nemají ozývat, když se děje něco nepřijatelného? Za zvolení Stanislava Křečka nesou zodpovědnost výhradně ty poslankyně a poslanci, kteří mu dali hlas. Pokud se někdo z nich rozhodl pro Stanislava Křečka jen z trucu, aby ‚naštval Milion chvilek‘, zjevně si neváží instituce ombudsmana. Nechápe odpovědnost vyplývající z poslaneckého mandátu,“ stojí v prohlášení spolku. 

Milion chvilek o Stanislavu Křečkovi

Chování poslanců připomíná aktivistům situaci, kdy někdo udělá kozla zahradníkem a pak viní Milion chvilek z toho, že zvolený kozel, před nímž Milion chvilek varoval, zlikvidoval zahrádku.

„Udělal jsem kozla zahradníkem, protože Milion chvilek říká, že dělat kozla zahradníkem se nemá. Sežral mi zahradu, a můžou za to oni. Volil jsem ombudsmanem člověka, který svými slovy i skutky popírá smysl této instituce. Udělal jsem to proto, že se nelíbí Milionu chvilek a že si Milion chvilek dovolil říct, že dá veřejně najevo nesouhlas, bude-li takový člověk zvolen. Můžou za to oni,“ poukázali na absurdnost podobné argumentace aktivisté.

Milion chvilek o zvolení Stanislava Křečka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…