Kremlík se chlubil, kolik peněz vyhádal u Schillerové. Je to prý ale spíš kouzlení s čísly

16.08.2019 7:43

Ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík se před pár dny chlubil, že u ministryně financí za hnutí ANO Aleny Schillerové dosáhl něčeho, co se nepovedlo žádnému jinému ministrovi. Prý dostal pět miliard navíc do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Zdá se však, že to není tak úplně pravda...

Kremlík se chlubil, kolik peněz vyhádal u Schillerové. Je to prý ale spíš kouzlení s čísly
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Vladimír Kremlík
reklama

SFDI má podle ministra Kremlíka dostat od ministryně financí Schillerové pět miliard navíc. Jenže podle informací serveru iDNES.cz je to všechno trochu jinak. Ministerstvo dopravy prý umí dobře kouzlit s čísly.

„Velká část oněch pěti miliard korun, které údajně přidalo Ministerstvo financí, totiž zůstane jen na papíře. Příspěvek státu na výstavbu a­ opravy dopravní infrastruktury letos činí 70 miliard a zahrnuje kromě dotace ze státního rozpočtu podíl na vybraných daních z paliv a ­příjmy z dálničních známek a kamionového mýta. Dvě posledně jmenované položky jsou přitom oproti letošnímu rozpočtu navýšeny o 5,1 miliardy korun, aniž by k ­takto optimistickému předpokladu existoval rozumný důvod,“ uvedl server.

Ministr Kremlík počítá s tím, že na nákupu dálničních známek vybere 7,3 miliardy korun, tedy o 2,2 miliardy víc než dosud. Jenže to by se podařilo jen tehdy, pokud by byly dálniční známky zdraženy, jak navrhoval poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník – z dnešních 1500 na 2000 korun. A Kolovratníkův návrh neprošel. Poslanec v rozhovoru pro Český rozhlas prozradil, že ho překvapilo, jak velký odpor jeho nápad u veřejnosti vyvolal.   

Takže ministr Kremlík počítá s miliardami, které nedostane. Člen vlády navíc počítá, že z výběru mýta získá navíc 2,8 miliardy. Něco navíc prý jistě získá, ale je otázka, zda to bude celých 2,8 miliardy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

13:24 Donutil: Havel a Klaus jsou úžasní, řekl jsem. Táta se mi vysmál a dal předpověď

V Prostoru X herec Miroslav Donutil komentoval současná opatření. Že je nedodržují ti, kdo je nařizu…