Kremlík se znovu rozpovídal: Proč jej Babiš vyhodil? Tajemné indicie od zpravodajců

06.03.2020 8:03 | Zprávy
autor: vef

Exministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) se rozhovořil pro server denikn.cz, a to nejen k úplatku ve výši 1,5 milionu korun, ale také ke svému náhlému konci na ministerstvu.

Kremlík se znovu rozpovídal: Proč jej Babiš vyhodil? Tajemné indicie od zpravodajců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Kremlík

Kremlík se o svém konci dozvěděl 20. ledna kolem půl jedné po obědě. Bylo mu to jasné ve chvíli, kdy vešel do místnosti na vládě a viděl místopředsedu vlády Karla Havlíčka. „Za chvíli přišel pan premiér a sedl si vedle něj. Sdělil mi, že se mnou už ve vládním angažmá nepočítá a chce, abych odstoupil z funkce a podepsal rezignaci,“ uvedl Kremlík ke svému odchodu. Podle svých slov neměl v danou chvíli žádný pocit. „Říkal jsem, že s tím nesouhlasím a jestli mi pan premiér řekne důvod. Sdělil mi, že se jedná o elektronické dálniční známky. Řekl jsem mu, že si nemyslím, že bych udělal chybu a že rezignaci nepodepíšu. A pokud mě chce odvolat, musí podat návrh na odvolání na Hrad,“ uvedl Kremlík.

Dodal také, že měl indicie z okruhu lidí ze zpravodajských služeb, které zná. „Pan premiér je suverén, může si rozhodnout jakkoli. Může mě odvolat z jakéhokoli důvodu, i kdybych se na něj špatně podíval, kdybych ho při jednání vlády omylem polil kávou, kdybych si něco začal s jeho reportérkou. Je za vládu plně odpovědný a rozhoduje. Pokud jde o pana Havlíčka, nepřekvapilo mě to a nepřišlo mi to v danou chvíli nelogické,“ uvedl k situaci Kremlík. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…