Krizový štáb bude, ohlásil Babiš. Prosadili si ho prý hejtmani

18.09.2020 13:20

Premiér Andrej Babiš (ANO) ustoupil tlaku krajů, opozice i koaliční ČSSD a kývl na obnovení činnosti Ústředního krizového štábu.

Krizový štáb bude, ohlásil Babiš. Prosadili si ho prý hejtmani
Foto: reprofoto: FCB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) nakonec vyslyšel volání většiny hejtmanů, většiny opozice i hlasy z koaliční ČSSD a kývl na obnovení činnosti Ústředního krizového štábu. Předtím však řadu dní odolával a zdůrazňoval, že k řešení koronavirové situace stačí Rada vlády pro zdravotní rizika.

Spolupráce mezi kraji a ministerstvem zdravotnictví nebyla dobrá. Hejtmani proto tlačili na aktivaci krizového štábu. Stane se platformou pro komunikaci mezi jednotlivými resorty a kraji,” uvedl pro Deník.

Obnovení činnosti Ústředního krizového štábu potvrdil novinářům i ministr vnitra Jan Hamáček, který by měl podle zákona stanout v jeho čele. Činnost štábu bude obnovena 21. září.

Babiš odmítal aktivovat krizový štáb už v únoru tohoto roku a když na jeho aktivaci nakonec přece jen kývl, nepostavil do jeho čela ministra vnitra Jana Hamáčka, jak to předpokládá zákon, ale epidemiologa Romana Prymulu, jenž se v té době stal hlavní tváří boje proti koronaviru.

Hamáček je přesvědčen, že činnost štábu se měla obnovit hned, jak se začalo ukazovat, že se zhoršuje epidemiologická situace v Česku, aby příslušné státní orgány mluvily jedním hlasem. Štáb má podle ministra vnitra držet jednotnou linii v boji s koronavirem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek o Zemanovi ostřeji než kdy předtím. Kvůli zdraví a vzhledu

20:51 Kalousek o Zemanovi ostřeji než kdy předtím. Kvůli zdraví a vzhledu

Poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém Twitteru dosti nevybíravě vyjádřil k osobě prezidenta M…