Krkonoše zasypané lidmi a odpadky. A teď se podívejte, co dělají na svých horách Poláci

01.01.2021 5:32

Podle oficiálních podkladů českého resortu zahraničních věcí v Polsku platí zákaz opouštění bydliště s výjimkou přemísťováni se do práce, dobrovolníků pomáhajících v boji s covidem-19, případů zajišťování nezbytných životních potřeb. Na veřejnosti se nesmí v těsném kontaktu pohybovat více jak dvě osoby, a to s výjimkou rodin. Osoby do 18 let mohou vycházet jen v doprovodu dospělých. Od 16. dubna platí povinnost nošení ochrany obličeje při pohybu na veřejnosti. Podobně rázná jsou opatření také v České republice, kde počty nakažených lámou rekordy.

Krkonoše zasypané lidmi a odpadky. A teď se podívejte, co dělají na svých horách Poláci
Foto: Szczyrkowski.pl
Popisek: Polské hory zely 31. prosince prázdnotou
reklama

Anketa

Která pohádka si zaslouží zamknout do trezoru a nevysílat?

hlasovalo: 10935 lidí
PL ve středu přinesly pohled na české hory, zejména na oblíbené resorty v Krkonoších. Některé z nich zaslali naši čtenáři, jiné jsme získali díky online kamerám v jednotlivých místech. Souhrnně lze hovořit o tom, že české hory jsou plné lidí, kteří se sice snaží dodržovat rozestupy, ale jejich počet překvapil i místní. Zejména v době vrcholící pandemie koronaviru.

„Já to nechápu. Všichni apelují, aby obyvatelé omezili kontakt, aby zůstali pokud možno doma. V Anglii se to dodržuje, kolegové z Izraele jsou nešťastní, tam nemohou několik měsíců vůbec nikam, o Itálii nebo Americe ani nemluvě. U Čechů mi to přijde tak, že je jim to jedno. Samozřejmě tím také trpím, protože všechny tyto věci akorát prodlouží agonii a budou znamenat to, že se čísla budou celkově ještě zhoršovat,“ uvedl jeden z našich čtenářů, který nás na davy turistů upozornil.

Redakce se proto rozhodla nahlédnout do sousedního Polska, jehož návštěvníci jsou na českých horách jako doma. Prohlédli jsme desítky aktuálních záznamů kamer. A výsledek? Na polských horách jsme napočítali sotva deset lidí. A to hovoříme o nejvíce navštěvovaných resortech, jako jsou Czarna Góra, Gubałówka v Zakopaném, Solisko, kilometrová Hala Pośrednia nebo Hala Skrzyczeńska, případně Białka Tatrzańska v tamních Vysokých Tatrách.

I z těch několika mála lidí můžeme usoudit, že se jednalo o rodiny. Tam, kde byly sjezdovky, jsme zahlédli pouze trojici stoupajících skialpinistů. Na sáňkách, jako je tomu v Česku, jsme nespatřili jediné dítě nebo mladistvého. Doplňme, že kamery jsme sledovali v poslední den roku odpoledne, zhruba ve 14 hodin. Abychom měli srovnání, vypravili jsme se také na Horní Mísečky nebo na Medvědín. U nás bylo sněhuchtivých lidí mnohonásobně víc. Obrázky z kamer se prakticky nelišily od těch středečních.

Online záběry z významných polských středisek, 31. 12. 2020 odpoledne až večer:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …