Krnáčová zažívá výrazný sešup popularity. Maká se nejen v Agrofertu, vzkázal Hašek

13.03.2015 11:14

Březnovému měření oblíbenosti hejtmanů dominuje zástupce Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Druhé místo připadá jihočeskému hejtmanovi Jiřímu Zimolovi (ČSSD). Bronzovou příčku obsadil rovněž sociálnědemokratický hejtman - Martin Netolický z Pardubického kraje.

Krnáčová zažívá výrazný sešup popularity. Maká se nejen v Agrofertu, vzkázal Hašek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová

Za první trojicí se umístil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek (nestr. za ČSSD), následovaný šéfem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM). Na šestém místě v oblíbenosti skupinu uzavírá středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).

Druhou polovinu žebříčku popularity vede liberecký hejtman Martin Půta (STAN), za nímž se na osmé pozici (oproti listopadovému druhému místu) umístila pražská primátorka Adriana Krnáčová (nestr. za hnutí ANO 2011), která oproti minulému měření ze závěru roku 2014 zaznamenala více než 18 procentní pokles důvěry. Zjištěná data ukazují, že se jí nepodařilo naplnit vysoká očekávání veřejnosti a ztratila výraznou počáteční podporu.

  • celý výzkum ZDE

Následuje předák Moravskoslezského kraje Miroslav Novák (ČSSD), dále hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil (ČSSD), (v čase měření) končící hejtman za kraj Karlovarský, Josef Novotný (ČSSD), zlínský Stanislav Mišák (ČSSD), plzeňský hejtman Václav Šlajs (ČSSD) a královéhradecký hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

Největší propad oblíbenosti zaznamenala pražská primátorka Adriana Krnáčová (nestr. za hnutí ANO 2011), a to o více než 18 procent, následovaná končícím hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným (ČSSD) s 5,6 procenty poklesu. Hašek na svém Twitteru glosoval výsledky průzkumu stručně: "Děkuju za dlouhodobou podporu, nekecat a makat se může nejenom v Agrofertu."

Výzkum provedl Phoenix research on-line ve dnech 1. února až 1. března 2015 na počtu 12 163 respondentů.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá

20:45 Letná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá

„LETNÁ – Je to na nás!" Tak zní název zřejmě největší akce, jakou odpůrci Marie Benešové a Andreje B…