Krutý projev britské premiérky: Bruselu se nelíbí naše volby!

3. 5. 2017 21:05

Server britského bulvárního deníku The Sun přinesl rázná slova britské premiérky Theresy Mayové. Dáma se obořila na EU, že se chce vměšovat do britských parlamentních voleb, když nastiňuje svá stanoviska, jak se postaví k jednání o Brexitu.

Krutý projev britské premiérky: Bruselu se nelíbí naše volby!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Po setkání s královnou přednesla Theresa Mayová krutý projev před dveřmi Downing Street 10, píše The Sun s odkazem na tradiční sídlo britských premiérů. Obvinila Brusel, že se snaží podkopávat britské volby cynickými vyhlášeními o Brexitu. Mayová si to však podle svých vlastních slov nechce nechat líbit.

„V Bruselu si někteří lidé, kteří si nepřejí, aby tyto rozhovory dopadly dobře ... nechtějí, aby Británie prosperovala,“ rozohnila se před novináři. Narážela prý např. na slova německé kancléřky Angely Merkelové, která nedávno Britům vzkázala, že mohou zapomenout na to, že si dojednají s EU nějaké lepší vztahy, než měli jako členové EU.

Celý článek naleznete zde.

Tyto a další podobné výroky jsou podle Mayové útokem na vyjednávací pozici Velké Británie. Ať už bude příštím britským premiérem kdokoliv, bude muset vyjednat pro Británii co nejlepší podmínky. Premiérka je přesvědčena, že absolutně nejlépe to dokážou její konzervativci. Kdyby se o to pokoušeli opoziční labouristé, tak by podle Mayové Britové zaplatili hodně vysokou cenu.

Jen konzervativci prý dokážou vyjednat takovou dohodu, která může zajistit práci a prosperitu i vnukům dnešních Britů. Dáma věří, že Britové se budou mít líp bez EU. „Nadále také věřím, že vůbec žádná dohoda je lepší než špatná dohoda,“ zdůraznila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli

20:53 Kde to skončí? Zákaz červeného masa pro děti. Zelení to opravdu navrhli

Server dánského deníku Politiken přinesl článek o plánech tamních zelených, resp. členů strany Alter…