Kupecká osada Krumbenowe již počtvrté v Českém Krumlově

24.08.2017 12:00

Kupecká osada Krumbenowe otevře od 9. – 10. 9. 2017 již počtvrté bránu do historie, se kterou se díky experimentální archeologii můžete setkat naživo. Osada vznikne v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově.

Kupecká osada Krumbenowe již počtvrté v Českém Krumlově
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

V Českém Krumlově se návštěvníci mohou podívat hluboko do pravěku, na samotný začátek naší civilizace. Na čtvrtém ročníku Krumbenowe znovu ožijí lidé z doby kamenné, bronzové i železné, dokonce i z doby římské a dávných dob středověkých.
 
Český Krumlov, pro nějž je Krumbenowe nejstarším dochovaným názvem, byl od pravěku významným místem křižovaným obchodními trasami. Proto je Krumbenowe koncipováno jako kupecká osada, v níž se na jeden víkend sejdou kupci a řemeslníci z dalekých i blízkých krajin napříč minulostí, aby zde návštěvníkům osady předvedli nejen své zboží, ale i dovednosti a kulturu různých období dávné minulosti naší země.
 
Program Krumbenowe je založen na interaktivní prezentaci a rekonstrukci řemesel, výrobních procesů či životního stylu. V podobě symbolického tržiště názorně seznamuje návštěvníka s technologickým vývojem lidstva od doby kamenné po středověk. To vše na základě archeologických pramenů a formou experimentální archeologie. Součástí programu jsou také přednášky s ukázkami, vystoupení s pravěkou hudbou i tancem, „Muzeum v zahradě“ nebo „Stezka pravěkého kupce“, určená nejen dětem. Na své si tak přijde opravdu každý. Akce se koná každoročně v září, je bezbariérová, přístupná zdarma a určená všem věkovým skupinám.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co ČT přichystala dětem: Transsexuály a transvestity. A 168 hodin

7:24 Co ČT přichystala dětem: Transsexuály a transvestity. A 168 hodin

Během covidu připravila Česká televize pro děti školy povinné i učitele a rodiče vzdělávací portál Č…