Kupte si svíčku, sirky a baterky. Nefňukejte, řekl významný politik Německa

13.10.2022 14:23 | Zprávy
autor: MaA

Recept Markéty Pekarové Adamové na tuhou zimu zřejmě přijal za svůj i bývalý německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Němci by podle 80letého politika měli tuto zimu přestat fňukat a připravit si svetry a svíčky pro případ výpadků elektrické energie. Myslet si, že stát pomůže s inflací, je podle tohoto seniora nesmysl.

Kupte si svíčku, sirky a baterky. Nefňukejte, řekl významný politik Německa
Foto: Radim Panenka
Popisek: Výhled od německého kancléřství na Spolkový sněm

Podle serveru BusinessInsider.com poskytl bývalý německý ministr financí rozhovor pro Bild-TV a v něm s nadsázkou řečeno okopíroval řešení energetické krize od české političky a předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Ta se svým návodem na překonání nízkých teplot pomocí svetru přišla již před časem a postupně ho vylepšila na úroveň dvou svetrů.

Lidem totiž před nedávnem na CNN PrimaNews poradila, aby si v zimě oblékli další svetr. „U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku – zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr,“ řekla.

Na to ale zareagoval ekonom Lukáš Kovanda, který ve stejném pořadu Pekarovou i celou vládu tvrdě kritizoval.

„Plán není dobře vysvětlován, podepisuji, že by lidé měli šetřit, ale to vědí. Vláda spíše ukazuje určitou bezradnost. Když lidé čekají systémové řešení drahé elektřiny a od vlády zazní, že si mají vzít více svetrů, je to trochu výsměch,“ řekl Kovanda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…