Kvóty jsou definitivně mrtvé, vnímá jako pozitivní europoslanec Poc

29. 6. 2018 20:49

Hostem Interview ČT24 byl dnes europoslanec za ČSSD Pavel Poc. Tématem byla především migrační krize. Řeč byla i o vládě Česka.

Kvóty jsou definitivně mrtvé, vnímá jako pozitivní europoslanec Poc
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)
reklama

„Je dobře, že se ukázalo, že se evropské státy dokážou sejít a najít řešení,“ sdělil k summitu o migraci Poc. „Nebyl to krizový summit z hlediska počtu migrantů. Byl to krizový summit z hlediska politického,“ dodal Poc s tím, že šlo o politický summit. „Doufám, že tato dohoda bude mít dlouhodobé trvání,“ řekl. 

„Dohoda byla klíčová pro všechny. Došlo k pochopení ze strany italských politiků, ze strany Německa. Pro nás je dobré, že bylo řečeno, že kvóty jsou definitivně mrtvé,“ zmínil Poc. „Je škoda, že k těmto dohodám došlo v situaci, kdy řešíme důsledky skončivší krize, ale je to dobře, neboť se to může opakovat,“ dodal také europoslanec.

„Nedomnívám se, že země V4 byly v té pomoci zdrženlivé. Nyní došlo k pochopení, že každý může přispět ke společnému nějakým způsobem. Hlavním úspěchem zemí V4 je to, že vysvětlily zemím EU, že každý může přispět svým způsobem,“ podotkl následně Poc. 

A vyjádřil se i k tomu, že český premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že už Česko nebude přijímat žádné migranty. „Česká vláda se logicky rozhodla, protože si to veřejnost nepřeje,“ zmínil Poc. „Jestliže dosud nebylo možné najít shodu s přáním občanů v této věci, jsem rád, že ten problém zmizel a je velmi umělé ho znovu teď resuscitovat, vláda rozhoduje podle přání občanů,“ dodal. Své pak řekl i k dezinformacím, jež jsou podle něj zlodějem svobody. 

A co vláda v Česku? „Byl bych velmi rád, kdyby Česko mělo plnohodnotného ministra zahraničních věcí,“ řekl jasně Poc. „Sociální demokracie musí podle mého názoru trvat na tom, aby pan prezident jmenoval pana Pocheho ministrem zahraničních věcí,“ dodal rezolutně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

20:10 Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookov…