Kvůli smrti vojáků se Stropnický vrací do Prahy

08.07.2014 11:45 | Zprávy
autor: dkr

Ministr obrany Martin Stropnický v reakci na tragickou smrt čtyř našich vojáků v Afghánistánu ukončil svoji dovolenou v Chorvatsku a vrací se zpět do Prahy. S informací přichází server iDnes.cz. Médiím to potvrdil mluvčí resortu Jan Pejšek. Generální štáb potvrdil, že v Afghánistánu zahynuli čtyři čeští vojáci.

Kvůli smrti vojáků se Stropnický vrací do Prahy
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Důvodem k návratu ministra obrany do Čech je mimořádná tragická okolnost. „Pan ministr se vrací autem z Chorvatska, kam odjel o víkendu s rodinou na plánovanou týdenní dovolenou,“ řekl iDnes.cz mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek.

„Je v pravidelném telefonickém kontaktu s náčelníkem generálního štábu a dalšími,“ doplnil Pejšek. Generální štáb Armády ČR potvrdil, že v Afghánistánu brzy ráno zahynuli čtyři čeští vojáci a jeden je údajně zraněn.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Vlastní zájmy

Když tak adorujete za to, že se máme starat o své vlastní zájmy, proč jste proti navyšování výdajů na obranu? Není snad maximální bezpečnost v našem zájmu? A myslíte, že je v našem zájmu nespolupracovat s našimi spojenci a stávat se dost nestabilními partnery, což se podle mě teď děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dopis 21 šéfredaktorů proti Babišovi zničen pár řádky

7:37 Dopis 21 šéfredaktorů proti Babišovi zničen pár řádky

Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš se vymezil vůči deníku Právo, serveru Novinky.cz a serveru Sezn…