Kvůli varování úřadu před Huawei se sejde Bezpečnostní rada státu

20. 12. 2018 16:12

Kvůli varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) ohledně zařízení čínských firem Huawei a ZTE se v pátek ráno sejde Bezpečnostní rada státu. Při dnešních sněmovních interpelacích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Kvůli varování úřadu před Huawei se sejde Bezpečnostní rada státu
Foto: Huawei
Popisek: Huawei
reklama

Úřad tento týden varoval, že hardware i software značek Huawei a ZTE představuje bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei to odmítla a vyzvala k předložení důkazů. Úřad chystá na první polovinu ledna metodický pokyn pro instituce, jak postupovat.

„Máme teď na stole de facto výzvu NÚKIB ke konkrétní firmě a já jsem i kvůli tomu svolal Bezpečnostní radu státu na zítra (pátek) ráno. Protože je potřeba, pokud mluvíme o těch rizicích, tak je potřeba nějakým způsobem je prokázat, aby potom nevznikaly nějaké problémy,“ řekl poslancům premiér.

Některé úřady už ohlásily, že telefony značky Huawei přestanou využívat. Babiš nařídil, aby se zařízení této firmy zbavil i Úřad vlády.

Čínský výrobce komunikační techniky Huawei Technologies je největším dodavatelem mobilních sítí a další infrastruktury pro české operátory. Firma je zároveň druhým největším prodejcem chytrých mobilních telefonů na světě za korejským Samsungem. Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bill Gates a jeho covidová předpověď. Připravte se na nezvratné změny

20:24 Bill Gates a jeho covidová předpověď. Připravte se na nezvratné změny

Zakladatel Microsoftu Bill Gates předpovídá, že budoucnost po covidovém období již nebude totožná s …