Kyjev i Řím potvrdily smrt italského novináře u Slavjansku

25.05.2014 16:42

Ukrajinské i italské ministerstvo zahraničí dnes potvrdilo smrt italského žurnalisty, který spolu se svým ruským tlumočníkem zahynul v sobotu u východoukrajinského Slavjansku. Podle italského ministerstva třicetiletý Andrea Rocchelli zahynul při minometném ostřelování. Spolu s ním zemřel jeho tlumočník Andrej Mironov, zraněn byl francouzský fotograf William Roguelon.

Kyjev i Řím potvrdily smrt italského novináře u Slavjansku
Foto: Alexandr Sarnavský
Popisek: Město Malinovka na Ukrajině

O okolnostech Rocchelliho a Mironovovy smrti nejsou známy žádné podrobnosti. Jasno do incidentu nevnesl ani Roguelon zraněný střepinami do obou nohou, který byl ještě v sobotu po ošetření propuštěn z nemocnice.

Povstalci tvrdí, že novináři se stali oběťmi ostřelování ze strany vládních vojsk. Podle ukrajinských médií ale v době incidentu v blízkosti žádné armádní jednotky nebyly a útok byl dílem vzbouřenců.

Italská ministryně zahraničí Federica Mogherini dnes kondolovala Rocchelliho rodině a ukrajinským úřadům adresovala výzvu k okamžitému vyšetření incidentu. Těla obou mrtvých byla převezena do nemocnice k identifikaci, na Ukrajinu podle agentury AP míří členové Rocchelliho rodiny.

Šedesátiletý Mironov byl známou postavou mezi západními novináři působícími v Rusku a na Ukrajině. Ještě v sovětských dobách se angažoval v disidentském hnutí a byl vězněn. Po rozpadu SSSR působil jako novinář, občanský aktivista a překladatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…