L'uboš Blaha hledá nesprosté slovo o politice USA

23.11.2015 14:00

Skutečnost, že USA nakonec možná nepřijmou ani pouhých deset tisíc uprchlíků ze Sýrie a z Iráku, zatímco Evropa se má postarat o miliony migrantů, rozhořčila slovenského poslance L'uboše Blahu. Rozepsal se o tom na svém facebookovém profilu.

L'uboš Blaha hledá nesprosté slovo o politice USA
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Slovenský poslanec Ľuboš Blaha ze strany Smer
reklama

„Proboha, vždyť USA rozmlátily celý region svou obludnou válkou v Iráku, nemluvě o agresivní americké politice v Sýrii, Libyi nebo na celém Blízkém východě,“ posteskl si slovenský politik.

Již před měsícem ve vysílání Slovenského rozhlasu uvedl, že jej pobouřilo to, že Američané se jako hlavní viník migrační krize rozhodli přijmout tak málo uprchlíků v poměru k míře své viny, ke své velikosti a ke svému bohatství.

„Před pár dny jsem zachytil zprávu, že americký Kongres chce zablokovat přijetí jakýchkoliv syrských nebo iráckých uprchlíků, a tedy USA zřejmě nevezmou ani těch ubohých deset tisíc, jejichž přijetí jsem považoval za výsměch. Už opravdu nevím, jak mám toto nazvat. Neskutečná drzost! Prosím, poraďte mi nějaké nevulgární slovo – už mi opravdu docházejí,“ napsal rozzlobeně.

„Ony se lehce vedou imperiální války, když si všechny následky musí odnést Evropa,“ dodal Blaha.

Celý text příspěvku L'uboše Blahy na jeho facebookovém profilu:

Zhruba pred mesiacom som v Slovenskom rozhlase povedal, že je doslova výsmech, že USA chcú zobrať iba desaťtisíc utečencov, zatiaľ čo Európa sa má postarať o milióny. Preboha, však USA rozmlátili celý región svojou obludnou vojnou v Iraku, nehovoriac o agresívnej americkej politike v Sýrii, Líbyi či na celom Blízkom východe. Pobúrilo ma, že ako hlavný vinník migračnej krízy sa Američania rozhodli prijať tak málo utečencov v pomere k svojmu zavineniu, veľkosti a bohatstvu... Pred pár dňami som zachytili správu, že americký Kongres chce zablokovať prijatie akýchkoľvek sýrskych či irackých utečencov, a teda USA zrejme nezoberú ani tých úbohých desať tisíc, ktorých prijatie som považoval za výsmech. Ja už fakt neviem, ako nazvať toto. Neskutočná drzosť! Prosím, poraďte mi nejaké nevulgárne slovo - už mi fakt dochádzajú. Ono sa ľahko vedú imperiálne vojny, keď si všetky následky vylíže Európa... Celé zle.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…