Langer: Jsem smutný, že Topolánek není prezidentem. ODS musí porazit ANO. Lituji uznání Kosova

07.03.2019 7:12

Exministr vnitra Ivan Langer se stal nově členem vedení ODS v Olomouckém kraji. Po jeho zvolení přišla řada reakcí, mimo jiné i negativních. Těmi je Langer velmi překvapen, neboť dle svých slov jeho špatná pověst neodpovídá realitě.

Langer: Jsem smutný, že Topolánek není prezidentem. ODS musí porazit ANO. Lituji uznání Kosova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Langer
reklama

„To, že budu snadným a vítaným cílem pro ty, kteří ODS nemají rádi, nevolí ji a nevolili ji, s tím počítám. Ale mě zajímají ti lidé, kteří to s ní myslí dobře a záleží jim na ní stejně jako mně,“ poznamenal Langer a dodal, že je přesvědčen o tom, že voliči ODS jsou inteligentní a přemýšliví lidé. „Věřím, že takoví lidé se zamyslí nad tím, co je skutečné a co fiktivní na obraze, na kterém je Ivan Langer vykreslovaný. To znamená, že se zamyslí nad tím, kdo je reálný a kdo virtuální Ivan Langer. Nejsem ani hrobník, ani spasitel!“ poznamenal.

Anketa

Vítáte návrat Ivana Langera na scénu, byť jen regionální?

3%
94%
hlasovalo: 11202 lidí

Původní text ZDE.

Svou novou funkci v regionální radě bere jako příležitost. Kompetence se však budou teprve rozdělovat, stejně jako to, za co kdo ponese odpovědnost. „Já myslím, že pan předseda ví, jaké jsou moje silné a slabé stránky, a je si stoprocentně jistý, že to nedělám kvůli sobě. Ostatně, já svojí prací v roce 2010 pomohl přivést ODS do vlády, jejímž on byl členem,“ poznamenal pak k otázce toho, zda celou věc dopředu konzultoval s předsedou ODS Petrem Fialou. Jak uvedl, tak nikoliv. Svůj návrat však kvůli ODS dělá. A také kvůli svobodomyslným lidem, kteří nechtějí „žít v Agrokomplexu“. 

„Kdybych to dělal kvůli sobě, tak bych si mohl žít svůj klidný, pohodlný život a my dva bychom si nepovídali. Mě opravdu trápí to, že ODS není v pozici hegemona české politické scény a jejím nezpochybnitelným lídrem přinejmenším na pravici. Přeji si vidět ODS sestavující vládu!“ dodal s tím, že ambicí ODS musí být porážka hnutí ANO. „Musí to být v krevním oběhu ODS, srdce každého člena ODS musí bít v rytmu toho, že máme na to, porazit ANO, a porazíme ho,“ sdělil.

A co považuje za svou chybu z politické éry? „Za svou chybu považuji to, že jsem podporoval zákon o přímé volbě prezidenta a mezinárodní uznání Kosova,“ sdělil.

Závěrem se pak Langer vyjádřil k tomu, že je smutný z výsledku prezidentských voleb a z neúspěchu Mirka Topolánka. „Spousta věcí v České republice by se odehrávala jinak, kdyby prezidentem nebyl Miloš Zeman, ale Mirek Topolánek,“ řekl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…